Unia Tarnów przegrała w meczu na szczycie 2. Ligi futsalu z AZS UEK Kraków 2:6. Pomimo porażki to nadal Jaskółki przewodzą ligowej stawce.

Biało-niebiescy doznali pierwszej porażki w sezonie. Początek spotkania był wyrównany i pomimo prób z jednej, jak i z drugiej strony długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Worek z bramkami rozwiązał w 14 minucie Jakub Mączyński, wyprowadzając tym samym Akademików na prowadzenie. Kolejne gole zaczęły padać w lawinowym tempie – w ciągu pięciu minut goście dołożyli jeszcze trzy trafienia i tarnowianie na przerwę schodzili z czterobramkowym bagażem strat.

Druga połowa również nie rozpoczęła się dobrze dla podopiecznych Kamila Pawlaka. W 23 minucie gry AZS UEK błyskawicznie zadał kolejne dwa ciosy i na tablicy wyników widniał rezultat 0:6. Taki wynik nie napawał optymizmem tarnowskich kibiców. Jaskółki jednak się nie poddały i po okresie wyrównanej gry zarysowała się pewna przewaga gospodarzy, którzy za sprawą goli zdobytych przez Pawlaka i Frysia odrobili część strat. Ostatnie 9 minut spotkania to szturm na bramkę przyjezdnych. Więcej goli w tym meczu już jednak nie padło i pierwsza porażka Jaskółek w tym roku stała się faktem.

Unia Tarnów – AZS UEK Kraków 2:6 (0:4)

Unia: Kwiek, Strzelecki –  Pawlak, Malisz, Ostrowski, Wardzała, Fryś, Pasek, Frąc

AZS UEK: Kasperek, Wiewióra – Bieda, Mączyński, Bukalski, Witaszyk, Ptak, Doroszko, Gajewski