Skip to main content

Chłopcy z rocznika 2011 wzięli udział w 3-dniowym turnieju API Cup,  udając się do Zakopanego w piątkowy poranek, by po przyjeździe i  zakwaterowaniu, rozegrać mecze z Podhalem Nowy Targ, Ziomkami Rzeszów i  AP Wierzchosławice. We wszystkich meczach w tym ,,Jaskółki” strzeliły kilkanaście pięknych  bramek, po których zgromadzonym na obiekcie kibicom pozostało jedynie  bić brawo.

Po zakończeniu spotkań trenerzy udali się z podopiecznymi na spacer pod Wielką Krokiew, by po powrocie wypocząć przed kolejnym pełnym atrakcji  dniem. Drugiego dnia, przed zaplanowanymi na popołudnie meczami, tarnowska drużyna udała się na przejazd dorożką po mieście, a następnie  wjechała kolejką na Gubałówkę, z której, dzięki świetnej pogodzie,  chłopcy mogli podziwiać wspaniałe widoki. Po kilku zdjęciach i deserze, nadszedł czas powrotu i przygotowania się  do serii spotkań, w których to przyszło zmierzyć się z bardzo  wymagającymi rywalami i faworytami całego turnieju, a mianowicie takimi  zespołami jak: Olimpic Wrocław, Forza Wrocław, Progress Andrychów oraz  Mineralni Krynica i Rodło Opole. Do każdego spotkania, zawodnicy z  Tarnowa podeszli bez kompleksów, świadomi swoich mocnych stron i  indywidualnych umiejętności technicznych. Pozwoliło to stoczyć kilka  wyrównanych pojedynków oraz zdobyć ponownie dwucyfrową liczbę bramek,  ale też uznać wyższość dwóch szczególnie zaawansowanych drużyn- z  Wrocławia i Andrychowa.

Dzień zakończył się odpoczynkiem i wspólnym oglądaniem filmu. Ostatni dzień rozgrywek, to ponowne wartościowa lekcja w meczu z  Olimpikiem Wrocław, a także efektowna gra i wiele widowiskowych zagrań,  ponownie z Ziomkami Rzeszów. Sam turniej przyniósł wiele pięknych chwil,  a także łez po porażkach. W czerwcu chłopcy z rocznika 2011, wyjeżdżają  na kolejne bardzo atrakcyjne turnieje, gdzie zmierzą się z zespołami: Warty Poznań, GKS Katowice, Wisły Kraków, Stomilu Olsztyn, Cracovii  Kraków i wieloma innymi.

Skład: Ostręga Adrian, Rzepka Filip, Michałek Miłosz, Kolak Jakub, Rybski Karol, Szlachta Kornel, Michalski Eryk, Tylko Jan, Trancygier Ksawery,  Fasula Nataniel, Grzenia Filip, Jarosz Mikołaj.

Trener: Greń Sebastian, Zając Marcin

Trener Sebastian Greń: ,,Bardzo wysoko oceniam wartość szkoleniową i  edukacyjną tego wyjazdu. Turniej ten był dla chłopców wielkim  wydarzeniem, niekoniecznie ze względu na sam aspekt sportowy, ponieważ  często mierzymy się na tego typu imprezach z równie silnymi  przeciwnikami, ale na pierwszy wyjazd na kilka dni bez rodziców i okazję  do jeszcze lepszej integracji z resztą drużyny. Trzeba przyznać, że  chłopcy poradzili sobie wzorowo, zarówno na boisku jak i poza nim. Nie  mogą doczekać się już kolejnych wyjazdów, co cieszy nas jeszcze bardziej  i bardzo chętnie im to umożliwimy, gdyż jest to świetna okazja do  rozwijania u nich samodzielności. Warto podkreślić, że trenerzy zespołów  oglądających nasze poczynania, zwracali uwagę na widowiskową grę naszych  zawodników, która jest efektem nacisku na indywidualne umiejętności  techniczno-taktyczne, które w naszej ocenie są kluczowe na tym etapie rozwoju”.