W ostatniej kolejce II ligi futsalu Unia Tarnów zwyciężyła na własnym parkiecie z UKS Futsal Pińczów 8:3.

Wynik spotkania w 8 minucie gry otworzył Adrian Pasek, który wyprowadził ekipę Jaskółek na prowadzenie. Chwilę później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy byliśmy świadkami błyskawicznej wymiany ciosów. Najpierw bramkę kontaktową, za sprawą trafienia Grzegorza Toboły zdobyli goście. Jaskółki odpowiedziały kilkanaście sekund później, kiedy to Jacek Malisz pokonał golkipera przyjezdnych. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego gola do szatni zdobył Konrad Fryś i po pierwszej części spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 4:1.

Po zmianie stron biało-niebiescy nie zwolnili tempa. Bramkę numer pięć dla Unii Tarnów zdobył Fryś. Odpowiedź pińczowian przyszła trzy minuty później, a swoje drugie trafienie zaliczył Toboła. Przyjezdni grając z lotnym bramkarzem wypracowali sobie pewną przewagę raz po raz atakując bramkę Oskara Kwieka. Nie przyniosło im to jednak zamierzonego efektu. Po jednej z takich akcji zostali skarceni przez Unię, kiedy to Bartłomiej Frąc z drugiej połowy boiska skierował futbolówkę do pustej bramki i podwyższył przewagę Jaskółek na 6:2. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Kamil Tyrka i stało się jasne, że Unia tego meczu już nie przegra. W 36 minucie Grzegorz Toboła skompletował hat-tricka, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do Jaskółek. Dwie minuty później wynik meczu na 8:3 ustalił Kamil Pawlak.

Tarnowianie udanie zakończyli rozgrywki II ligi futsalu. Po porażce w meczu z AZS UEK Kraków powrócili na zwycięską ścieżkę i dwóch ostatnich meczach odnieśli pewne wygrane. Jaskółki kończą rozgrywki z 25 punktami na koncie, notując przy tym 8 zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę. Biało-niebiescy wciąż mają szansę na zwycięstwo w rozgrywkach i udział w barażach o awans do I ligi. Zajmujący drugą lokatę Akademicy mają jednak w zanadrzu jeszcze dwa mecze, których rezultat zadecyduje o ostatecznym kształcie tabeli. Na ten moment krakowianie tracą do Unii 6 oczek. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu w tabeli zadecyduje bilans bezpośrednich pojedynków, a ten przemawia nieznacznie na korzyść AZS-u.

Unia Tarnów – UKS Futsal Pińczów 8:3 (4:1)

Unia: Kwiek, Strzelecki – Malisz, Fryś, Ostrowski, Tyrka, Pasek, Pawlak, Frąc

UKS Futsal: Maciejewski, Zając – Kempkiewicz, Toboła, Fitowski, Madej, Krzak, Garula, Biały