Skip to main content

GKS Tychy będzie rywalem Unii Tarnów w 1/16 Pucharu Polski . Jest to doskonale znany nam przeciwnik z którym już dwukrotnie graliśmy w bieżącym sezonie w meczach ligowych – w Tarnowie zwyciężyliśmy 6:3 , natomiast w Tychach przegraliśmy 7:4.


Na mecz pucharowy jedziemy po przełamanie naszej złej serii trzech porażek z rzędu w rundzie rewanżowej w Polskiej Lidze Futsalu. Naszym celem jest awans do 1/8 Pucharu Polski, a gdyby się nam udało to osiągnąć, byłby to historyczny sukces Unii Tarnów w rozgrywkach o Puchar Polski i szansa na konfrontację z klasową drużyną grającą na poziomie Ekstraklasy. Wszystko wskazuje na to, że w jutrzejszym meczu szansę debiutu w pierwszoligowej Unii, otrzymają młodzi zawodnicy z Akademii Unii Tarnów, dobrze prezentujący się na treningach oraz w Tarnowskiej Lidze Futsalu; Maksymilian Gawełczyk i Łukasz Ludwin z rocznika 2005. Udział zawodników Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów w rozgrywkach Pucharu Polski Futsalu oraz  1 Lidze Futsalu, jest więc rozszerzeniem obranej przez klub drogi promocji tarnowskiej młodzieży w profesjonalnym sporcie.

Myślę że całym pięknem w organizacji sportu jest moment w którym młodzi zawodnicy wchodzą odpowiednio przygotowani w dorosły sport i tam krok po kroku podnoszą jakość sportową całego klubu. Na pewno łatwiej i szybciej jest sprowadzić do miasta i sowicie opłacić zawodników lub zawodniczki by zrobili wynik sportowy, zwłaszcza przy jakiejś chwilowej korzystnej towarzysko politycznej koniunkturze, ale to ma zwykle chwiejne podstawy. Unia Tarnów idzie inną droga i budujemy fundamenty z których klub będzie mógł czerpać przez wiele lat. Profesjonalne szkolenie własnych zawodników wymaga oczywiście więcej czasu, więcej cierpliwości i naznaczone jest na pewno ryzykiem potknięć, ale mimo wszystko wierzę, że właśnie ta obrana droga finalnie przyniesie wiele korzyści zarówno klubowi jak i całemu tarnowskiemu sportowi – powiedział dyrektor Akademii Unia Tarnów; Tomasz Matyjewicz