Skip to main content

W sobotnie przedpołudnie drużyna Unii Tarnów rozegrała pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie 2020/2021. Rywalem Biało-Niebieskich była ekipa Popradu Muszyna. W ostatnich latach rywalizacja tych drużyn zawsze zapewniała kibicom wiele emocji i sportowej walki na boisku.

Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego z trudnego terenu wywożą cenne 3 punkty, dzięki wygranej w sobotnim meczu z Popradem w stosunku  2:0.  Wynik meczu otwarł w 21 minucie Artur Biały, który po asyście Szymona Adamskiego umieścił piłkę w bramce gospodarzy, a już 4 minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Biało-Niebieskich, który z pewnością wykorzystał wspomiany wcześniej A.Biały i do szatni tarnowianie schodzili z pewną przewagą. Druga połowa rozpoczęła się dość pechowo dla Jaskółek, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jacek Malisz i tarnowianie musieli kontynuować grę w “10-tkę”.

 

“Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i co najważniejsze  z pierwszego na stadionie Muszyny! Myśle, że byliśmy zespołem lepszym, pomimo tego, iż od 48 minuty musieliśmy grać w dziesięciu, to kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Poprad stworzył sobie w tym meczu sytuacje, ale były to akcje stworzone bardziej bo naszych błędach indywidualnych” – podsumował mecz Artur Biały.

 

“Gratuluję drużynie bardzo dobrego meczu i wygranej. Jest to pierwsza wygrana Unii Tarnów na boisku w Muszynie i cieszę się, że przełamaliśmy przeciwnika grając bardzo dobry mecz i nie bacząc na trudności. Wszyscy wzięli odpowiedzialność za wynik drużyny i dzięki temu cieszymy się ze zwycięstwa. Cieszę się, że zawodnicy mają cały czas głód wygrywania meczów, jesteśmy pazerni na bramki i zwycięstwa. Chcemy żeby taka postawa, była naszym znakiem rozpoznawczym w tym sezonie. Dzisiejszy mecz pokazał nasze dwa oblicza. Pierwsza połowa to gra ofensywna, kontrola meczu poprzez posiadanie piłki. W drugiej połowie, w wyniku szybko otrzymanej czerwonej kartki, zmuszeni zostaliśmy do gry defensywnej. I w tej fazie również bardzo dobrze kontrolowaliśmy mecz. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną grającą dobrze w każdej sytuacji i nad takim uniwersalnym stylem będziemy pracowali cały czas” – dodał trener D.Bartkowski.

 

MKS Poprad Muszyna – ZKS Unia Tarnów 0:2
Bramki: 
Artur Biały x2 (21′,25′)
Żółta kartka: Szymon Adamski, Łukasz Popiela, Michał Miłkowski
Czerwona kartka: Jacek Malisz

ZKS Unia Tarnów: Lisak – Oszust, Malisz, Węgrzyn, Tyrka (82’Miłkowski), Orlik, Nowak, Starzyk (52’Matyjewicz), Adamski (65’Nytko), Popiela (75’Biś), Biały (87’Wardzała)