Skip to main content

W 32 kolejce III ligi piłki nożnej, zawodnicy Unii Tarnów podejmują rozpędzoną drużynę Avii Świdnik. Nasz najbliższy rywal bardzo dobrze radzi sobie w rundzie wiosennej i nadal bardzo poważnie liczy się w walce o awans do II ligi.


Avia źle weszła w rundę wiosenną notując dwie kolejne porażki (Podlasie Biała Podlaska, Podhale Nowy Targ) po których jednak przyszło przełamanie z Chełmianka Chełm remis z ŁKS Łagów i seria nieprzerwanych zwycięstw z Cracovia II, Orlęta Radzyń Podlaski, Siarka Tarnobrzeg, Sokół Sieniawa, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Czarni Połaniec, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Wólczanka Wólka Pełkińska. W rozegranych w tym sezonie spotkaniach zdobyła łącznie 59 punktów na co składa się 18 wygranych, 5 remisów i 8 porażek. Najbliższy rywal Jaskółek zajmuje aktualnie 4 miejsce w tabeli ze strata 4 punktów do prowadzącej Siarki.

Drużyna Unii Tarnów wiosną zdobyła 17 oczek na co złożyły się 5 zwycięstw (Podhale Nowy Targ, Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wólczanka Wółka Pełkińska) oraz cztery remisy (ŁKS Łagów, Orlęta Radzyń Podlaski, Czarni Połaniec, Wisłoka Dębica). Jaskółki mogą pochwalić się zdobyczą 42 punktów w sezonie przy bilansie 10 zwycięstw, 12 remisów i 9 porażek, co daje aktualnie 9 miejsce w lidze. Jesienny mecz obu drużyn zakończył się remisem 1:1.

Pozytywnie podchodzimy do najbliższego meczu. Przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo dobrym i poukładanym zespołem, po serii 9 zwycięstw z rzędu. Od kilku spotkań szukamy różnych wariantów czy to w ustawieniu czy patrząc na personalia. W najbliższym meczu na własnym stadionie będziemy chcieli zaprezentować dobrą grę, która pozwoli nam myśleć o pełnej zdobyczy punktowej – powiedział trener Radosław Jacek.

Początek spotkania w niedziele 5 czerwca o godzinie 15:00.  Kibiców jaskółek zapraszamy już od 10 rano na tereny boisk treningowych Akademii, gdzie odbywać się będzie Sportowy Dzień Dziecka podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla mieszkańców naszego miasta. Wstęp na mecz w tym dniu jest bezpłatny.

#WspierajSwójLokalnyKlub