Skip to main content

Dawid Sojda został nowym zawodnikiem Unii Tarnów. Podpisana umowa z tym 27-letnim ofensywnym pomocnikiem, obowiązywać będzie przez najbliższe dwa lata.

Wychowanek za wychowanka tak w skrócie można określić pomysł na ten transfer. Po kilku wstępnych rozmowach uznaliśmy w klubie, że DNA Dawida jest nadal biało-niebieskie i doskonale wypełni miejsce po Łukaszu Popieli. Wierzę, że nie jest to ostatni z wychowanków o uznanej piłkarskiej klasie, któremu zorganizowaliśmy powrót do Tarnowa i będziemy o tym myśleć również w kolejnych oknach transferowych – powiedział po podpisaniu kontraktu Przewodniczący Rady Klubu Tomasz Matyjewicz.

Sojda po raz pierwszy do Unii Tarnów trafił w wieku 10 lat, a swój 10 letni pobyt w klubie zaakcentował transferem do II ligowej Puszczy Niepołomice, gdzie spędził blisko 3 sezony (wiosna 2015 – jesień 2017). Następnie wrócił do Tarnowa, by w 2018 roku przeprowadzić się do Wisłoki Dębica. Po trzech latach spędzonych na Podkarpaciu, gdzie był jednym z głównych architektów dobrych występów Wisłoki, ponownie wraca do Unii.

Bardzo cieszę się z powrotu na Z3 i liczę na to, że budowany tutaj projekt osiągnie zakładane cele przy moim sporym udziale. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kibiców i do zobaczenia na pierwszym meczu – powiedział po podpisaniu umowy Dawid Sojda

Realizacja tego transferu spowodowała, że formacja ofensywna Jaskółek w nadchodzących rozgrywkach będzie niezwykle groźna. Odważy styl gry jaki zamierza zaprezentować trener Paweł Nowak, ma być nie tylko skuteczny, ale również cieszyć oko kibica, co gwarantują  zakontraktowani gracze.

Aby wygrywać mecze należy strzelać bramki. Ta maksyma jest ciągle aktualna, a ten transfer powoduje, że nasza ofensywa będzie piekielnie mocna na tym poziomie rozgrywek, a być może nie jest to nasze ostatnie słowo w tej kwestii – dodał tajemniczo Prezes Zarządu Artur Szklarz