Skip to main content

W oczekiwaniu na start rozgrywek ligowych rozegraliśmy dziś mecz kontrolny z drużyną Wisłoki Dębica. Mecz odbył się na boisku Dunajca Zbylitowska Góra i był możliwy, gdyż wszyscy zawodnicy w nim uczestniczący dysponują umowami stypendialnymi lub kontraktami profesjonalnymi. Jesteśmy więc gotowi na start ligi nawet przy aktualnie obowiązujących obostrzeniach związanych z pandemią covid-19.

Mecz rozegrany został w przedłużonym wymiarze czasu gry; 60 minut w pierwszej i 45 minut w drugiej części. Pierwsza połowa w wykonaniu naszej drużyny, na tle będącej ostatnio w wybornej dyspozycji na III ligowych boiskach Wisłoki, należy zaliczyć na ogromny plus. To nasi zawodnicy byli częściej przy piłce, to my kreowaliśmy grę i stworzyliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych. Wynik 1:0 po pełnej godzinie gry dębiczanie muszą uznać za dość szczęśliwy. Warto też podkreślić bardzo dobre tempo meczu i spore zaangażowanie zawodników, co skutkowało dużą agresywnością i chęcią zwycięstwa obu ekip. Druga połowa, to już zupełnie inny obraz pojedynku. Wprawdzie tuż po przerwie mieliśmy swoje sytuacje by podwyższyć prowadzenie, ale indywidualne błędy zmienników sprezentowały gole Wisłoce i spowodowały niepotrzebną nerwowość w szeregach naszej drużyny. Trzecioligowcy wykorzystali to bezlitośnie aplikując nam trzy bramki, co dało im wygraną w dzisiejszym starciu.

Warto również wspomnieć, iż po 4 tygodniowej przerwie do normalnego treningu wrócił już Adam Kokoszka i był obecny na dzisiejszym sparingu. Sztab szkoleniowy nie zdecydował się jeszcze na wystawienie go w dzisiejszym meczu, tak samo jak powracającego po kilkutygodniowej rekonwalescencji Wojciecha Krauzego. Trzeci z nieobecnych dziś zawodników, młody obrońca Wiktor Matyjewicz, wróci do treningów po około 2 tygodniowej rehabilitacji.

Z opublikowanej dziś przez Komisje Gier MZPN podokręg Tarnów wynika, iż rozgrywki 4 ligi powrócą w weekend 10-11 kwietnia, a pierwszy mecz o punku rozegramy tydzień później – 18 kwietnia w Rytrze. Oby tak było, trzymajmy kciuki!

ZKS Unia Tarnów – Wisłoka Dębica 1:3 (1:0)

Bramkę dla Unii zdobył D’sean Theobalds

Skład:

1  połowa:  Lisak – Malisz, Mabassa, Biś (Węgrzyn) – Lopes (Nytko), Theobalds, Orlik, Adamski (Tyrka) – Biały, Popiela, Putin

2  połowa:  Nowak – Malisz (Oszust), Mabassa (Suchowski), Węgrzyn – Nytko (Miłkowski), Theobalds (Nowak), Orlik (Biś) , Tyrka (Dubas) – Biały (Starzyk), Popiela (Wardzała), Putin (Starzyk)

Nieobecni z powodu urazów: Krauze, Kokoszka, Matyjewicz