Skip to main content

Finał Ligi Orlików na obiektach Unii Tarnów zakończony sukcesem!

W ubiegłą niedzielę, na obiektach treningowych tarnowskiej Unii, odbył  się Finał Ligi Małych Orłów. W trzech kategoriach równocześnie  rywalizowało łącznie ponad 250 dzieci. W kategorii Orlik zespół  ,,Jaskółek” wystawił dwa zespoły, które wygrały poprzedzające finały turnieje eliminacyjne, prezentując bardzo dobrą grę. W rozgrywkach finałowych w barwach Unii Tarnów z roczników 2010-2011 zagrało w sumie  20 chłopców. Obie drużyny od początku do końca turnieju prezentowały widowiskowy futbol, obfitujący w dużą liczbę bramek. W pierwszej fazie  finałów mecze odbywały się na 3 boiskach w trzech 5-zespołowych grupach, a następne utworzono grupy Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ekstraklasy już pod względem poziomu zaawansowania. Obie drużyny bez problemu zapewniły  sobie awans do grupy mistrzowskiej, w której to do samego końca  rywalizowały między sobą o wygraną w całym turnieju.

Skład: Ostręga Adrian, Michałek Miłosz, Rzepka Filip, Kolak Jakub, Rybski  Karol, Kokoszka Aleksander, Krużel Aleksander, Jewulski Igor, Bondar  Artur, Kubis Kamil, Miśkowicz Jonasz, Grzywiński Emanuel, Wasa Ignacy, Warchałowski Jakub, Tylko Jan, Trancygier Ksawery, Jankowski Seweryn, Zbieć Mikołaj, Morawiec Nikodem, Grzenia Filip, Jarosz Mikołaj.

Trener: Greń Sebastian, Łukasz Lisak, Marcin Zając, Mateusz Rzeszutko

Trener po turnieju powiedział: ,,Ogromna liczba dzieci miała okazję  rywalizować ze sobą na naszych obiektach treningowych, a dzięki dużej liczbie przygotowanych boisk, mogły one grać praktycznie bez przerwy.  Wystawione przez nas dwie drużyny Orlików w bardzo zacięty sposób rywalizowały o to, która z nich zwycięży ostatecznie w całych rozgrywkach. Dla naszych trenerów kluczowa była jednak sama gra i poziom realizacji założeń mijającego mikrocyklu, w którym dominowała gra 1×1, więc też zachęcaliśmy do podejmowania odważnych decyzji we wszystkich  pojedynkach. Sam turniej był też okazją do porównania poziomu  indywidualnego chłopców innych zespołów na tle naszych zawodników, stąd  też będziemy dążyć do tego, by wyróżniające się w innych zespołach  jednostki, mogły w przyszłości zasilić nasze szeregi, stwarzając w ten sposób jak najlepsze środowisko do dalszego rozwoju”.