Skip to main content

Już jutro tarnowska Unia rozegra spotkanie w ramach finału okręgowego Pucharu Polski. Rywalem Jaskółek będzie drużyna Wołania Wola Rzędzińska, która na co dzień występuję w IV lidze. Dla Biało-Niebieskich będzie to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek III ligi, którą już za tydzień zainaugurują w Krakowie z Garbarnią.


Jutrzejsze zmagania w ramach finału okręgowego Pucharu Polski to idealna okazja dla Biało-Niebieskich na rewanż za poprzednią edycję. W Listopadzie zeszłego roku tarnowska Unia zmierzyła się na stadionie TOSiR w Tarnowie z Wolanią. W tamtej rywalizacji lepsza okazała się być niżej notowana drużyna z Woli Rzędzińskiej. Finał zakończył się porażką Unii Tarnów 4 do 2.

Od tamtego starcia minęło sporo czasu. Wszyscy wiemy jak nerwowe były dla tarnowskiej Unii ostatnie tygodnie. Pominięcie Jaskółek przez miasto, jeśli chodzi o dotacje sprawiło, że zarząd klubu oraz sztab – musieli się mocno napocić, aby skompletować drużynę, która powalczy w rozgrywkach III ligi. Wydaje się, że zadanie zrealizowali na 5 i już jutro część nowo pozyskanych zawodników będzie miało okazję zadebiutować w meczu o stawkę z Jaskółką na piersi.

Spotkanie to będzie również świetną okazją, aby sprawdzić, jak przebiegł okres przygotowawczy. Na pewno to starcie da kilka odpowiedzi trenerowi i pozwoli lepiej przygotować zespół do meczu inauguracyjnego rozgrywki III ligi.

Finał okręgowego Pucharu Polski odbędzie się na stadionie TOSiR w Tarnowie. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków ZKS Unii Tarnów do wspierania tarnowskich Jaskółek!