Skip to main content

Wygrywamy 8:3 w arcyważnym meczu w Nowinach w zakresie utrzymania naszej drużyny w 1 lidze. Nie był to jednak łatwy pojedynek co mógłby sugerować końcowy wynik spotkania.


W pierwszej połowie pomimo dobrej gry przegrywaliśmy z GKS Futsal Nowiny 2:0.Piłka kilkakrotnie po strzałach Mroczki,Podobińskiego,Kozy,Łazarza,Świderskiego i Jodłowskiego o centymetry mijała światło bramki lub znakomicie interweniował bramkarz Nowin.W drugą połowę weszliśmy koncertowo i koncertowo graliśmy już do końca meczu,już w 24 minucie po strzałach Mroczki ,Świderskiego oraz Waryłkiewicza wyszliśmy na prowadzenie 3:2 i z każdą kolejną minutą nasza dominacja nad przeciwnikiem w drugiej połowie przynosiła wymierny efekt. Na bramkę gospodarzy doprowadzającą do remisu 3:3 , odpowiedzieliśmy bardzo szybko dwoma naszymi trafieniami. Z rytmu dobrej i efektownej gry nie wybiła nas nawet czerwona kartka dla naszego bramkarza i dwuminutowa gra w osłabieniu, którą przetrwaliśmy bez straty bramki i dalszym ciągu punktowaliśmy rywala kolejnymi golami. Nie tylko z uwagi na wysoki wynik był to najlepszy mecz Unii Tarnów w rundzie rewanżowej. Efektowna i efektywna, pełna determinacji gra całej drużyny, oddaliśmy w meczu ponad 20 strzałów co przełożyło się na zdobycie aż 8 bramek i pewne zwycięstwo.

Mariusz Babiarz: Po pierwszej połowie postanowiliśmy nic nie zmieniać oprócz skuteczności. I tak też zrobiliśmy, szybkie trzy bramki zmieniły sytuacje Nowin, które musiały się odsłonić. Ponadto popełniali dużo błędów i fauli. Przełożyło się to na czerwoną kartkę ich najlepszego strzelca. Szybko wykorzystaliśmy grę w przewadze i zwycięstwo było coraz bliżej. Gdy identyczna sytuacja miała miejsce u nas (czerwona kartka Michała Noska po interwencji ręką przed polem karnym) byliśmy o wiele bardziej skuteczni w obronie i nie straciliśmy gola. Widać było zaangażowanie całego zespołu i chęć zwycięstwa, stad tak wysoka wygrana. Mimo niekorzystnego wyniku w pierwszej połowie cały czas przeważaliśmy mocno presując rywala i to dało wynik. To zwycięstwo mocno poprawia naszą sytuację w tabeli. Liczymy na kolejne zwycięstwa przy licznie zgromadzonej publiczności. Zapraszam na kolejne spotkanie na hali PWSZ niedziela 13 marca godzina 17:00. Bądźcie z nami!!!

Bramki  dla Unii Tarnów zdobyli : NOSEK,ZACHARA – PODOBIŃSKI,MROCZKA x2,WARYŁKIEWICZ x2,ŚWIDERSKI x1 – ŁAZARZ,KOZAx1,JODŁOWSKI,ŚLĘCZKAx1,FRYŚ,CHUDYBA