Skip to main content

Za zawodnikami Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów bardzo intensywny tydzień. W ciągu 7 dni młodzi piłkarze rozegrali aż 7 sparingów, a już w poniedziałek rozpoczną obóz.

Zawodnicy z rocznika 2008 oraz 2009 rozegrali szereg meczów kontrolnych, by jak najlepiej prezentować się z meczu na mecz i by każdy zawodnik mógł zyskać jak najwięcej minut na boisku. Drużyny, z którymi przyszło nam rywalizować okazały się mocnymi i równorzędnymi przeciwnikami. Najważniejsze, że drużyny przeciwne, podobnie jak ekipa Unii Tarnów, nastawione były na ofensywną grę, rozgrywając piłkę od własnej bramki, co pozwoliło stworzyć bardzo emocjonujące widowiska.

W ubiegłą sobotę do Tarnowa przyjechały zespoły Puszczy Niepołomice oraz Garbarni Kraków, z którymi rozegraliśmy jeden mecz po drugim i oba pozwoliły dostrzec wiele pozytywów w grze.

W środę gościliśmy u siebie AP Wiki Sanok, która przyjechała do Tarnowa dwoma rocznikami (2008 i 2009), a oba mecze obfitowały w dużą ilość ładnych sytuacji strzeleckich oraz samych bramek. Tego samego dnia kilku zawodników zagrało jeszcze z sparingu rocznika 2009 z Westovią Tarnów.

W piątkowy poranek do Tarnowa przyjechał Igloopol Dębica. Mecz stał na wysokim poziomie, a dominację na boisku Jaskółki potwierdziły wysoką wygraną. Wieczorem jeszcze kilku zawodników z rocznika 2008 wsparło młodszych kolegów z 2009 w sparingu z Koszycami Wielkimi, w którym także padło bardzo dużo bramek.

Wszystkie pojedynki mogły się podobać zgromadzonym na naszych obiektach kibicom, a także trenerom każdej z przyjezdnych drużyn, którzy byli pod wrażeniem nie tylko obiektów treningowych naszej Akademii, ale także samej gry drużyn Unii. Dziękujemy naszym przeciwnikom za wartościowe sprawdziany i już przygotowujemy się do następnych.

Trener Sebastian Greń jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych w każdym ze spotkań, gdyż widoczne zaangażowanie i chęć utrzymania się przy piłce przez zawodników, pozwalało przez znaczną większość czasu zdominować przeciwników i dyktować swoje warunki gry. Bardzo dobrze przygotowane boiska treningowe z pewnością przyczyniły się do tego, że założenia treningowe były w większości realizowane, a sama gra przyjemna dla oka.

W poniedziałek rozpoczynamy obóz stacjonarny i od razu zmierzymy się z bardzo wymagającymi przeciwnikami, ponieważ do Dębicy udamy się grupą ponad 40 zawodników, by rozegrać 3 mecze- z AP 21 Chrzanów 2008, AP 21 Chrzanów 2009, a także DAP Dębica 2008. W środę natomiast udamy się do Krakowa, gdzie w dwóch spotkaniach równocześnie, zagramy z silnym rywalem, Pogonią Kraków, z którą mierzyliśmy się ostatnio w listopadzie zeszłego roku i była to bardzo cenna lekcja.

Już w przyszły weekend rozpoczynamy ligowe zmagania, a ilość meczów sparingowych ma pomóc zarówno zawodnikom jak i trenerom, w jak najbardziej odpowiednim podziale i doborze zawodników na najbliższą rundę do poszczególnych rozgrywek.