Skip to main content

Iskra Tarnów jest kolejnym tarnowskim klubem, który dołączył do projektu Kluby Partnerskie Unia Tarnów, jaki realizowany jest przez naszą Akademię. Bliska współpraca z regionalnymi ośrodkami sportowymi ma na celu odbudowanie tarnowskiej piłki nożnej i umożliwienie klubom z naszego miasta awans sportowy, w tym także na poziomy centralne.

Niezwykle ważnym aspektem rozwijającego się projektu jest wsparcie teoretyczne i praktyczne tarnowskich klubów w zakresie realizacji właściwych programów szkoleniowych, dostosowanych do wieku zawodników. Ponadto kluby partnerskie mogą liczyć na wsparcie działaczy Jaskółek w procesie aplikowania i spełnienia kryteriów Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN, co  oznacza ściągnięcie dodatkowych zewnętrznych środków finansowych do naszego miasta.

„Cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni do tego projektu przez Unię Tarnów. Jestem pewny, że współpraca przyniesie wymierne efekty dla wzmocnienia wszystkich ośrodków piłkarskich w Tarnowie, także Iskry. Dla naszych chłopców będzie to niewątpliwie także sygnał do jeszcze lepszej pracy, gdyż pespektywa pokazania się trenerom Jaskółek i gry w Centralnej Lidze Juniorów będzie zapewne niezwykle motywującym dla nich czynnikiem. Liczymy także na to, że nasi trenerzy skorzystają z cyklu szkoleń i warsztatów przygotowanych przez Unię Tarnów dla Klubów Partnerskich – powiedział po podpisaniu umowy Artur Główczyk, Członek Zarządu Iskra Tarnów.

Jak podkreślają działacze Jaskółek, Unia Tarnów od zawsze korzysta z zawodników z naszego regionu i miasta. To na bazie tych zawodników osiągano tutaj największe historyczne sukcesy i taka droga ma zostać odbudowana. Otwarty 3 lata temu Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów wsparty programem Klubów Partnerskich ma szanse być właśnie “iskrą”, która przywróci blask tarnowskiej piłce nożnej.

„Dla Tarnowa nie może być innego planu niż współpraca. Mamy kilka klubów w naszym mieście, które do tej pory chadzały własnymi ścieżkami i w każdym z tych klubów trenowali zawodnicy o sporym potencjale sportowym. Niestety to rozrzucenie zawodników powodowało, że jako Tarnów nie byliśmy w stanie podjąć rywalizacji z ośrodkami choćby z Krakowa, gdzie proces selekcji jest bardzo rozbudowany. Jak pokazuje przykład Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów skupienie tych zawodników w jednym miejscu, gdzie uczestniczą w profesjonalnym cyklu szkoleniowym, przynosi wymierne efekty, choćby w postaci historycznego awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Cieszę się, że coraz więcej lokalnych ośrodków to rozumie i że będziemy pracować nad tym, aby takie sukcesy były dla Tarnowa powtarzalne.”  – dodał Tomasz Matyjewicz Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.

Rozmowy z kolejnymi klubami są kontynuowane również w bieżącym tygodniu i wkrótce powinny pojawić się kolejne dobre informacje związane z tym niezwykle ważnym dla rozwoju piłkarskiej części naszego miasta projektem.