Skip to main content

Drużyna Unii Tarnów rozpoczęła przygotowania do sezonu 2022/2023.  Aktualnie trwa proces kompletowania składu przed zbliżającymi się rozgrywkami, ale już wiadomo, że zespół Jaskółek będzie nieco zmieniony w porównaniu do poprzedniego sezonu. Na dzień dzisiejszy Matyjewicz odszedł do Hellasu Werona, Jacak zagra w Hutniku, a Nytko szuka klubu.


Najgłośniej w świecie piłkarskim zrobiło się o zmianie barw klubowych przez juniora Unii Tarnów, Wiktora Matyjewicza. Nasz młody obrońca w sezonie 2022/2023 będzie reprezentował przedstawiciela Serie A – Hellas Werona. Wiktor trafił do klubu z Półwyspu Apenińskiego na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu. Kolejnym zawodnikiem, który nie wybiegnie w tym roku z jaskółką na piersi jest Sebastian Jacak. Ofensywny pomocnik biało niebieskich wybrał ofertę II-ligowego Hutnika Kraków i to tam spędzi najbliższy sezon.  Trzecim zawodnikiem, który rozstał się z Unią Tarnów jest Kacper Nytko. Wahadłowy “Jaskółek” jeszcze w czerwcu za pośrednictwem kanału “youtube” ogłosił, że nie zamierza związać się z Unią w kolejnym sezonie i będzie próbował poszukać dla siebie miejsca w klubach wyższych lig.

Na pewno strata Jacaka i Matyjewicza jest sporym osłabieniem “Jaskółek” i tutaj trudno będzie uzupełnić drużynę jeden do jeden, gdyż byli to nasi podstawowi zawodnicy w minionym sezonie. Tak to jednak bywa, że wyróżniający się gracze otrzymują propozycje z klubów wyższych lig i do tego musimy się przyzwyczajać. Jeżeli natomiast chodzi o Kacpra, to był on raczej zmiennikiem i tutaj mamy już kandydata o podobnych parametrach fizycznych , który z pewnością doskonale wypełni to miejsce w drużynie. Dopinamy aktualnie nowe kontrakty pozostałych zawodników, a także transfery nowych, bardzo obiecujących graczy. Wierzę więc, że mimo wszystko wejdziemy w nowy sezon jeszcze mocniejsi. Szczegóły podamy wkrótce – powiedział Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów, Artur Szklarz.

Całej trójce dziękujemy za reprezentowanie biało niebieskich barw i życzymy sukcesów w dalszej karierze.