Skip to main content

Niedzielny mecz Unii Tarnów i Avii Świdnik zakończył serię świetnej passy gości, którzy wygrali dziewięć poprzednich meczów. Wygrana tarnowian zakończyła przy okazji także marzenia świdniczan o awansie. Biało niebiescy po dobrym widowisku zwyciężyli w rozmiarach 3:2 i nadal zajmują 9 lokatę w lidze.


“Bardzo cieszą zdobyte punkty z mocną drużyną, która pokazała dzisiaj, że 9 wygranych spotkań nie wzięło się z przypadku. Myślę, że kibice zobaczyli dobre spotkanie, które było rozgrywane w dobrym tempie. Zespół dobrze realizował swoje zadania w pierwszych 45 minutach meczu. Natomiast mam pretensje, że tak mocno utrudniamy sobie mecz w drugiej połowie, który mogliśmy zamknąć w pierwszej akcji po rozpoczęciu drugich 45 minut. Za bardzo cofnęliśmy się na swoją połowę i przy braku presji na piłkę pozwalaliśmy na akcje oskrzydlające, które Avia ma mocno opanowane. Zespół pokazał , że potrafi rywalizować z bardzo mocnymi drużynami i odpowiednio wzmocniony, może ugruntować swoją pozycję w tej lidze, ale żeby tak się stało musimy stać się drużyna bardziej wyrachowaną i stabilniejszą na przełomie całego sezonu.” – powiedział trener Radosław Jacek.

Unia Tarnów – Avia Świdnik 3:2 (2:0)

Bramki: Sierczyński (16, 32), Biały (73) – Białek (47-z karnego), Kovalonoks (65).

Avia: Sobieszczyk (46 Pęksa) – Drozd (46 Kovalonoks), Mykytyn, Dobrzyński, Góralski, Popiołek (66 Niewęgłowski), Uliczny, Kunca, Zając (74 Perdun), Maluga, Białek (74 Strug).

Czerwona kartka: Dobrzyński (Avia, 61 min, za drugą żółtą).