Skip to main content

W ubiegłą środę, chłopcy z kategorii Orlik, rozegrali mecz kontrolny z zespołem Aserek Team Gorlice. Mecz odbył się na obiektach treningowych naszej Akademii, w podziale na 2 boiska, na których padło łącznie ponad 60 goli. W piątek natomiast, Młode Jaskółki udały się do Dębna, gdzie towarzysko zagrały z UKS Orlik Dębno. Gra przebiegła w przyjaznej atmosferze, czego efektem było połączenie zespołów i stworzenie 3 drużyn, rozgrywając w ten sposób mini-turniej, który był dla wszystkich bardzo ciekawym doświadczeniem, dając możliwość współpracy i wspólnej zabawy z dziećmi z Dębna. W obu sparingach zagrało 20 zawodników Unii Tarnów, a każdy z nich spędził w samej grze około 4 godzin.

Trener Sebastian Greń: Zależało nam, by zagrać mecze, na dwóch boiskach, w jak najdłuższym wymiarze czasu, dając naszym zawodnikom możliwość gry na różnych pozycjach, zwiększając w ten sposób ich poziom pewności siebie. Cieszy fakt, że chłopcy w obu spotkaniach, zgodnie z założeniami realizowanymi na treningach, bez przerwy dążyli do zdobywania kolejnych bramek. Mimo licznych braków kadrowych spowodowanych udziałem dzieci w spotkaniach komunijnych, w obu meczach zagrało 20 chłopców. Najbliższy tydzień zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie, ponieważ oprócz treningów od poniedziałku do czwartku, czeka nas jeszcze bardzo mocno obsadzony 3-dniowy turniej API Cup. Do Zakopanego wyjeżdżamy klubowym busem w piątek rano. Wyjazd ten, poza aspektem sportowym, będzie też doskonałą okazją do integracji grupy.

w obu meczach zagrali:

Michałek Miłosz, Rybski Karol, Szlachta Kornel, Michalski Eryk, Jewulski Igor, Augustyn Jakub, Tylko Jan, Trancygier Ksawery, Warchałowski Jakub, Ciochoń Piotr, Kaim Jakub, Kubis Kamil, Fasula Nataniel, Poręba Maksymilian, Wasa Ignacy, Dropiński Maksymilian, Bondar Artur, Zięba Krzysztof, Jarosz Mikołaj

Trenerzy: Greń Sebastian, Zając Marcin