Skip to main content

W najbliższą sobotę na halę PWSZ w Tarnowie przyjedzie zespół Górnika Polkowice – lidera 1 Ligi Futsalu!

W ostatni weekend listopada tarnowscy futsaliści zmierzą się z przewodzącym w tabeli Górnikiem Polkowice. Zielono-czarni to niekwestionowany dominator obecnych rozgrywek. Co prawda graliśmy już z zespołami będącymi na podium, ale to będzie niewątpliwie najtrudniejsze spotkanie dla Jaskółek. Polkowiczanie w 9 kolejkach wygrali aż 8 razy! Jedyny remis na ich koncie to ten, zanotowany w poprzedniej kolejce przeciwko Sośnicy Gliwice, czyli wiceliderowi. Górnik prowadził do przerwy 2:1, ale w drugiej połowie nie zdołał utrzymać prowadzenia.

Bilans bramkowy zespołu z Polkowic jest bardzo dobry, choć podobny do innych zespołów z podium. W 9 spotkaniach strzelili aż 45 bramek, tracąc ich 26. Zajmują oczywiście pierwszą pozycję w lidze, z przewagą 8 punktów nad wspomnianą wcześniej, Sośnicą Gliwice. Strzelone 45 goli rozkładało się w Górniku aż na 11 zawodników. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcel Wolan z 12 bramkami na koncie. Następnie 6 bramek zdobył Maksym Panasenko, po 4 strzelili Radosław Karpiński, Paweł Wyżga oraz Marcel Michalczak. Po 2 gole strzelali Ołeksandr Nahajcew, Dawid Biały, Patryk Potocki i Kamil Olszewski, a jedną bramkę dołożyli Marek Dudka i Wojciech Wójtowicz.

Unia zajmuje 4. miejsce w lidze i czeka ją naprawdę duże wyzwanie. Przeciwko Heiro Rzeszów trafiła się porażka, przez którą w sobotę nie zmierzymy się z Górnikiem z pozycji wicelidera. Tak czy inaczej Jaskółki rozgrywają dobry sezon, a na swoim terenie może być większa szansa na zrobienie niespodzianki. Tym bardziej, że Sośnicy Gliwice, z którą zremisowaliśmy (prowadząc 3:0) udało się Polkowiczanom urwać punkty. Czy zobaczymy mecz kolejki? Wszystkie znaki na niebie na to wskazują!

Transmisja na żywo!

Ze spotkania 10. kolejki 1 Ligi Futsalu z Górnikiem Polkowice zostanie przeprowadzona transmisja na żywo. Nasz ostatni mecz przeciwko Heiro Rzeszów został obejrzany na naszym kanale ponad 2 tysiące razy, dlatego jak widać, zapotrzebowanie wśród kibiców jest dość duże.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube w sobotę o godzinie 19! Bezpośredni link do transmisji podamy w późniejszym czasie.