Skip to main content

W Sobotę i Niedzielę odbyły się rozgrywki kategorii Orlik w Lidze Małych Orłów. Sobotni turniej odbył się na obiektach naszej Akademii. Chłopcy mieli możliwość rywalizować na dwóch świetnie przygotowanych boiskach, a  pomiędzy meczami chętnie brali udział w konkursach z nagrodami, grając  na boiskach 1×1 oraz stole do teqballa. Natomiast niedziele mecze  rozegrano na obiektach Iskry.

W obu dniach, okazję do zmierzenia się z zespołami z regionu  tarnowskiego miało aż 23 zawodników Unii z obu roczników. Łącznie  Jaskółki rozegrały 8 spotkań, w których przeprowadziły wiele efektownych  akcji, strzelając ponad 30 bramek.

Skład: Ostręga Adrian, Michałek Miłosz, Kolak Jakub, Rybski Karol, Szlachta  Kornel, Michalski Eryk, Tylko Jan, Trancygier Ksawery, Fasula Nataniel,  Grzenia Filip, Partyka-Zalewski Markus, Miśkowicz Jonasz, Zbieć Mikołaj,  Kocik Filip, Grzywiński Emanuel, Jankowski Seweryn, Wasa Ignacy,  Warchałowski Jakub, Bondar Artur, Ciochoń Piotr, Madej Aleksander, Kaim  Jakub, Jewulski Igor.

Trener: Greń Sebastian, Zając Marcin, Paweł Popiela

Trener Sebastian Greń: ,,Rozgrywki sprawiły naszym zawodnikom wiele  radości, ponieważ dla nich, poza dobrą grą równie ważne są zwycięstwa i  jest to rzecz naturalna. Dla nas trenerów natomiast, była to okazja do  analizy gry chłopców pod kątem indywidualnych działań, a szczególnie gry  1×1, która była tematem tego mikrocyklu. Chłopcy mieli możliwość zmierzyć się z lokalnymi drużynami, z których  część to nasze kluby partnerskie, więc była to też dobra okazja do  obserwacji zawodników trenujących i grających na co dzień w tych  zespołach. Przed nami kolejne wyczekiwane przez chłopców turnieje szkoleniowe, w  których mierzyć będziemy się z m.in. Wartą Poznań, Stomilem Olsztyn,  Wigrami Suwałki, Cracovią Kraków, GKS Katowice, Ruchem Chorzów czy Wisłą Kraków.”.