Skip to main content

Bardzo ważne, dziewiąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach 4 ligi MZPN zapisali na swoim koncie zawodnicy Unii Tarnów. Rozpędzona maszyna Jaskółek połyka kolejnego z ligowych faworytów do gry w barażach o awans do III ligi.

Zwycięstwo w ostatnim meczu rundy zasadniczej zapewniło nam 3 miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącego Popradu Muszyna. Biorąc pod uwagę fakt, że do rozegrania zostało 9 meczów grupy mistrzowskiej, a aż 6 z nich na własnym stadionie, jesteśmy w dość dobrej pozycji startowej przed najważniejszą częścią sezonu. Już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków Unii Tarnów do aktywnego wsparcia dla naszych piłkarzy w Jaskółczym Gnieździe. Szczegóły uczestnictwa kibiców w meczach domowych podamy już jutro na klubowej stronie internetowej.

Chcieliśmy zagrać ten mecz w sposób spokojniejszy, mniej żywiołowy niż miało to miejsce w spotkaniu pucharowym. Ważne było zachowanie balansu w każdej formacji i spokojne dążenie do zdobycia bramki. Druga ważną sprawą była poprawa gry po odzyskaniu piłki i szybkim przejściu do ataku. Gdy w/w elementy funkcjonowały dobrze, spokojnie mogliśmy oczekiwać dobrego wyniku. Gratuluję całej drużynie oraz zawodnikom, którzy nie zmieścili się w kadrze. Dzięki nim dobrze pracowaliśmy w tygodniu poprzedzającym mecz z Limanovią i dobra postawa drużyny była również ich zasługą – powiedział trener Daniel Bartkowski.

Niestety niecodzienna sytuacja w której gospodarze, pomimo wcześniejszej akredytacji, nie wpuścili na teren obiektu przedstawiciela klubowych mediów, nie pozwoliła na szerszą relację z rozegranego meczu.

Limanovia – ZKS UNIA TARNÓW  0:3 (0:0)

Bramki Dla Unii :
1:0 Dominik Wardzała 55’
2:0 Patryk Orlik 79’
3:0 Thiago Lopes 87’

Lisak – Mabassa, Kokoszka, Malisz – Nytko (Lopes 57’), Theobalds (Orlik 57’), Wardzała (Biś 82’), Węgrzyn – Putin (Nowak 85’), Biały, Starzyk (Popiela 57’)