Skip to main content

Zawodnicy z roczników 2008, 2009, 2010 zakończyli w piątek intensywne przygotowania do nowego sezonu. W czasie obozu, który odbywał się na obiektach klubowych, zawodnicy pracowali nad aspektami taktycznymi technicznymi, motorycznymi czy mentalnymi. Oczywiście znalazł się też czas na inne sporty czy odnowę biologiczną.

W poniedziałek, wszyscy uczestnicy udali się do Dębicy, gdzie mieli okazję zmierzyć się w trzech meczach sparingowych z wymagającymi rywalami: AP 21 Chrzanów oraz DAP Dębica. Wszystkie starcia zakończyły się wygranymi ,,gospodarzy”, jednak same mecze stały na wysokim poziomie piłkarskim. Po powrocie do Tarnowa, zajęcia poświęcone były kształtowaniu techniki specjalnej. We wtorek trenerzy wykonali testy motoryczne, mające na celu ocenę wykonania wzorców ruchowych i technikę biegu zawodników, a także przeprowadzili zajęcia na pływalni.

 

W środę ponownie przyszedł czas na sprawdzian. Tym razem dwa zespoły Unii, wyjechały do Krakowa, gdzie zmierzyły się z silnym zespołem miejscowej Pogoni. Cieszy fakt, że obie drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i w trwających blisko 2 godziny meczach, pokazały charakter i efektowną grę, zwyciężając 5:1 (2009) oraz 2:1 (2:1).  Trzeci zespół, złożony z chłopców z roczników 2009 i 2010 uległ natomiast drużynie Metalu Tarnów 2008. Czwartkowy poranek, to czas relaksu i integracji, ponieważ w kręgielni MOSiR Brzesko, chłopcy mieli okazję wspólnie sprawdzić się w grze w kręgle, która bardzo wszystkim się spodobała i z pewnością nie była to ostatnia taka forma aktywności. W drodze powrotnej, zawodnicy tarnowskiej Unii zatrzymali się jeszcze w Jadownikach, by głośnym dopingiem wesprzeć Nasz klub partnerski- Elitę Brzesko, która rozgrywała właśnie mecz z Zubello Iwkowa.  Dzień zakończył się grą terenową i treningiem piłkarskim. Ostatniego dnia, po treningu piłkarskim, w którym zespoły pracowały nad założeniami doskonalącymi model gry, ponownie przyszedł czas na zabawy na pływalni, a cały obóz zakończył się odnową biologiczną w nowoczesnej Arenie Jaskółka, gdzie poza wizytami u Pani fizjoterapeutki, chłopcy skorzystać mogli z zimnych kąpieli i masaży wodnych. Cieszy frekwencja, która dopisywała w czasie całego tygodnia, gdyż okazję do poprawy swojej sprawności miało blisko 50 chłopców, którzy już w weekend przystąpią do rozgrywek ligowych.

W przyszłym tygodniu poza meczami ligowymi, młode jaskółki otrzymały zaproszenie rozegrania meczu sparingowego od bardzo silnego zespołu Korony Kielce 2009, na który udadzą się w blisko 30 osobowej kadrze.

Czekamy na rozgrywki ligowe i kibicujemy wszystkim zespołom jak i każdemu z 70 zawodników, trenujących na co dzień naszej Akademii w kategorii- Młodzik.