Skip to main content

Paweł Nowak został nowym trenerem Unii Tarnów na sezon 2021/2022. Szkoleniowiec preferuje styl gry trójką obrońców, zbliżony do tego, który jest obowiązujący w naszym klubie we wszystkich drużynach młodzieżowych, oraz pierwszym zespole.

– Cieszę się, że w trudnej sytuacji w której nie udało się dojść do porozumienia co do nowego kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem, Paweł Nowak nie potrzebował wiele czasu do namysłu by przyjąć ofertę Unii Tarnów. Dzięki temu przygotowania do nowego sezonu ruszą bez przeszkód i drużyna spotyka się na pierwszym treningu już w najbliższy poniedziałek. Ułatwia też to prowadzone negocjację z zawodnikami, bo dotychczasowa sytuacja “zawieszenia” mocno utrudniała budowę zespołu, a czasu było coraz mniej. Na pewno ważnym czynnikiem przy wyborze trenera było jego ogromne doświadczenie zawodnicze na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a także preferowany sposób pracy nastawiony na rozwój zawodników, co w trzyletnim planie naszego klubu ma szczególne znaczenie. – powiedział po podpisaniu umowy Prezes Zarządu Artur Szklarz.

Jako zawodnik, będąc wychowankiem Wisły Kraków, Paweł Nowak reprezentował barwy Wisły, Cracovii, Lechii Gdańsk, Sandecji Nowy Sącz czy Garbarni Kraków. Pracę trenerską rozpoczął jako asystent Tomasza Kafarskiego w I ligowej Sandecji Nowy Sącz, prowadził także IV ligową Watrę Białka Tatrzańska.

Trenerze – Witaj w Klubie!