Skip to main content

Trwają przygotowania pierwszej drużyny naszego klubu do rundy jesiennej rozgrywek IV Ligi Małopolskiej. Pierwszy z zaplanowanych sparingów już za nami; w dniu wczorajszym na sztucznym boisku w Woli Rzędzińskiej zmierzyliśmy z ekipą złożoną z zawodników zagranicznych Talent Soccer PRO. Był to pierwszy mecz naszych rywali w Polsce, którzy zaplanowane mają jeszcze pojedynki z Sokołem Sieniawa, Rowem Rybnik i Zagłębiem Sosnowiec. Z ogromną ciekawością będziemy obserwować polskie tourne tej ekipy.

 

Mecz rozegraliśmy w 2 składach, każdy po 45 minut.

I połowa: Marek( Nowak) – Węgrzyn, Suchowski, Matyjewicz – Miłkowski, Tiago, Orlik, Bis, Tyrka – Popiela, Biały

II połowa: Lisak – Nowak , Malisz, Oszust – Ostrowski Adamski , Nutko , Dubas – Starzyk, Kieroński

Pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny angielskiej w stosunku 3:2 (1:1), a bramki dla Jaskółek zdobywali Biały i Starzyk. W szeregach jaskółek nieobecni byli Henry Mabassa (przebywa na testach w Stali Rzeszów), oraz Wojciecha Krauze (egzamin UEFA A). Kolejne zaplanowane gry kontrolne niebawem, a już jutro na naszych treningach pojawi się pierwsza dwójka zawodników testowanych.

Cóż wiele można powiedzieć po tym sparingu. Było to nasze pierwsze rozegrane spotkanie od listopada i trzeci kontakt z murawą i piłką po kilkutygodniowym rozbracie z boiskiem. Popełniliśmy sporo indywidualnych błędów, które zamieniły się na bramki i sytuacje dla przeciwników. Na poziomie organizacji gry, również graliśmy dziś dość frywolnie. Mamy sporo czasu, aby popracować nad poprawa naszej gry – powiedział po meczy trener Daniel Bartkowski.