Skip to main content

W minioną niedzielę piłkarze Unii Tarnów zmierzyli się przed własną publicznością z GKS Ekom Invex Nowiny II.

Spotkanie to zakończyło się remisem 4:4 i podziałem punktów. Jednak drużyna Jaskółek w dalszym ciągu pozostaje liderem rozgrywek 2. Ligi Futsalu w grupie Małopolsko-Świętokrzyskiej. Jak swoją postawę oceniają biało-niebiescy? Zachęcamy do lektury wypowiedzi pomeczowych.

Mariusz Babiarz: “Tak jak spodziewaliśmy się druga runda będzie trudniejsza. Zespoły specjalnie podchodzą do meczu z liderem. Nowiny przyjechały bardzo okrojonym składem, lecz grali bardzo mądrze w pierwszej połowie zwalniając gre, natomiast w drugiej, gdy dojechała  część zawodników próbowali wyrównać  wynik grając w przewadze. Niestety sztuka ta im się udała i straciliśmy pierwsze punkty. Za tydzień najważniejszy mecz z akademikami z Krakowa. To spotkanie rozstrzygnie o mistrzostwie ligi. Musimy się zmobilizować i zagrać co najmniej tak dobrze jak w Krakowie.”– zakończył kierownik Unii Tarnów.

Kamil Tyrka: “Pierwsze stracone punkty na własnym terenie. Szkoda, ponieważ pewnie wygrywaliśmy i staraliśmy się kontrolować spotkanie, jednak gra zawodników w przewadze sprawiała nam wiele problemów co w efekcie przyniosło stracone bramki. Nadal jesteśmy liderem i pozytywnie patrzymy w przyszłość. Dziękujemy kibicom za doping!”

Konrad Fryś: “Mogłoby się wydawać przed meczem, że spotkanie z ostatnią drużyna w tabeli będzie spacerkiem dla naszego zespołu. Tak jednak się nie stało, czego efektem są pierwsze stracone punkty w tym sezonie. Drużyna gości co prawda w okrojonym składzie ale za to z posiłkami z pierwszego zespołu Nowin,  na codzień grajacymi w 1. lidze zaprezentowała naprawdę dobry futsal. Początek spotkania należał do nas. Niestety z czasem goście zaczęli narzucać swój styl gry z czym mieliśmy sporo kłopotów i  w rezultacie czego w drugiej części gry drużyna z Nowin doprowadziła do wyrównania. Szkoda straconych punktów ale nie ma co się oglądać za siebie i trzeba myśleć o kolejnym ważnym meczu. Dziękuję kibicom za tak liczne przybycie na mecz i głośny doping.”

Mecz z AZS UEK Kraków odbędzie się w najbliższą niedzielę na hali TOSiR przy ulicy Krupniczej. Początek rywalizacji o 18:30. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!