Skip to main content

Za nami II runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów.

Drużyna Unii Tarnów mierzyła się na wyjeździe z ekipą Pogórza Pleśna. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Jaskółek 6:0. Bramki dla Unii Tarnów zdobyli: Kacper Nytko x2, Maksymilian Starzyk x2, Kacper Ostrowski, Igor Dubas.

“Jestem zadowolony z dzisiejszej wygranej, która dała nam awans do kolejnej rundy. Ten mecz pokazał mi, również, jak , ważni są zawodnicy, którzy czekają na swoje szanse. Każdy z nich bardzo świadomie podchodzi do sytuacji, a ich pełne zaangażowanie podnosi poziom zespołu. Dzisiaj zaprezentowaliśmy kilka ciekawych akcji, a na tle rywala byliśmy zdecydowanie lepsi. Minus meczu to zdecydowanie skuteczność bo była ona dzisiaj na niskim poziomie, mimo strzelenia sześciu  bramek” podsumował spotkanie trener Radosław Jacek.

“Rozegraliśmy mecz w bardzo odmłodzonym składem. Od początku spotkania dominowaliśmy na boisku. Boisko nieco utrudniało nam szybkie granie i przyczyniło się do braku skuteczności, mimo to wygrywamy i przechodzimy w dobrym stylu do dalszej fazy pucharu polski” – powiedział zdobywca dwóch bramek Kacper Nytko.

“Od początku spotkania kontrolowaliśmy grę. Stworzyliśmy bardzo dużo  sytuacji bramkowych, które przełożyliśmy  na wysoką wygraną naszej drużyny” – dodał Maksymilian Starzyk.

Pogórze Pleśna – ZKS Unia Tarnów   0:6
Bramki: Kacper Nytko x2, Maksymilian Starzyk x2, Kacper Ostrowski, Igor Dubas.

Unia: Nowak, Matyjewicz, Suchowski, Wójcikowski(67’Jękosz), Adamski, Jacak(67’Orlik), Biś, Nytko(67’Chwistek), Dubas, Ostrowski, Starzyk.