Skip to main content

W najbliższą środę Jaskółki pojadą na spotkanie 4. rundy PP na szczeblu tarnowskim do Ciężkowic, gdzie podejmie ich miejscowa Ciężkowianka.

W tym sezonie Pucharu Polski Jaskółki jako IV-ligowiec dołączyły do rozgrywek w 3. rundzie. Wtedy to pokonali Wolanię Wola Rzędzińska, z która za to zmierzą się w sobotę, w starciu ligowym. W pucharze natomiast Unia zanotowała zwycięstwo 4:2, po bramkach Szymona Adamskiego, Maksymiliana Starzyka oraz dwóch trafieniach Artura Białego. Co ciekawe, każdy ze strzelców bramek ma za sobą występy w klubie z Woli Rzędzińskiej. Ponadto Artur Biały w 5 ostatnich spotkaniach przeciwko Wolanii zdobył… 11 bramek. Wróćmy jednak do środowego starcia.

Nasz przeciwnik z kolei przedostał się do 4. rundy Pucharu Polski “psim swędem”. Jako drużyna z ligi okręgowej miała rozpocząć rozgrywki od 2. rundy, ale Olimpia Wojnicz zrezygnowała z udziału w tegorocznej edycji PP. To jednak nie koniec walkowerów dla Ciężkowianki. Co prawda, w 3. rundzie przegrali starcie na boisku 4:2, przeciwko LKS-owi Szynwałd, ale w drużynie przeciwnej wystąpił nieuprawniony zawodnik. Dwa walkowery w dwóch starciach Pucharu Polski. Ciekawa statystyka.

W IV rundzie Pucharu Polski są więc tak naprawdę przypadkiem. Warto też wspomnieć, że w tym sezonie ekipa z Ciężkowic nie wygrała jeszcze meczu. W 2. grupie tarnowskiej ligi okręgowej zdołała uszczknąć dla siebie zaledwie jedno oczko, po świetnym “comebacku” w starciu przeciwko Dunajcowi Zbylitowska Góra. Wtedy to przegrywając 3:0, zdołali zdobyć trzy bramki, dzięki czemu punkt został w Ciężkowicach. Pozostałe 7 spotkań przegrali. Awans do półfinału jest więc obowiązkiem.

Jubileusz trenera Bartkowskiego

Nie sposób nie wspomnieć także o jubileuszu naszego szkoleniowca. Mianowicie, mecz z Ciężkowianką będzie 200. spotkaniem Unii Tarnów pod wodzą Daniela Bartkowskiego. Trener Jaskółek objął to stanowisko w październiku 2014 roku, zastępując Michała Szymczaka. Jako trener zbliża się już do swojej liczby występów jeszcze jako zawodnik. W biało-niebieskich barwach wystąpił w 221 spotkaniach, w których strzelił 24 gole.

Daniel Bartkowski

W środę, spotkania pucharowe rozegrają także inne zespoły. LKS Koszyce Wielkie podejmą na własnym stadionie Tarnovię Tarnów, a KS US Śmigno zagra u siebie z Dunajcem Zbylitowska Góra. Mecz Unii Tarnów z Ciężkowianką rozpocznie się o godzinie 16:30 na stadionie w Ciężkowicach, przy ulicy Krynickiej.