Skip to main content

2 lutego na treningu Kacper doznał poważnego urazu – zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. To był bardzo duży cios dla naszej Akademii i drużyn trampkarzy C1 i C2, bo to bardzo ważna postać dla tych zespołów i bardzo dobrze rokujący zawodnik.

27 lutego odbyła się operacja w klinice w Łodzi, na drugi dzień rozpoczął się proces rehabilitacji.

“Początkiem lutego doznałem na treningu doznałem kontuzji. Jak się okazało po konsultacjach lekarskich – zerwałem więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Po wizytach w trzech ośrodkach wybraliśmy klinikę Orto Med Sport w Łodzi pod przewodnictwem dr. Bartłomieja Kasprzaka. 22 lutego odbyłem operacje polegającą na rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Następnego dnia doktor postawił mnie na nogi i kazał chodzić. Tego samego dnia rozpocząłem rehabilitację polegającą na doprowadzeniu mnie do pełnej sprawności i odbudowie mięśni uda. Po tygodniu rehabilitacji odstawiłem kule i zacząłem chodzić swobodnie. Po miesiącu pracy jestem w miejscu gdzie już tylko skupiamy się na odbudowie mięśnia uda – bez żadnego bólu wykonuje wiele ćwiczeń. Pierwszy okres przeszedłem bez przeszkadzającego mi bólu, który hamowałem mocnymi lekami przeciwbólowymi, które stopniowo odkładałem. Po 20 dniach od operacji funkcjonowałem bez bólu i bez żadnych środków przeciwbólowych.” – powiedział zawodnik.

Kacper jest pod świetną opieką. Operacje przeprowadził wybitny specjalista sportowy dr Kacprzak a rehabilitacja przez pierwszy miesiąc odbywała się w jego centrum ORTO MED SPORT. W tej chwili chwili zawodnik wchodzi w kolejny etap powrotu i pod kontrolą lekarzy i rehabilitantów Kacper trenuje w Tarnowie.

To mądry i ułożony chłopak , który bardzo mocno pracuje by wrócić do pełnej sprawności i następnie na boisko.
Klub, Akademia, koledzy z drużyny, klasy, szkoły bardzo mocno wspieramy Kacpra w powrocie.

Patrząc na zapał i determinacje tego chłopaka – jestem pewny, że za niedługo – w pełni zdrowy i gotowy wybiegnie na boisko.” – Paweł Węgrzyn.