Skip to main content

Pierwsza drużyna ZKS Unia Tarnów rozegrała w dniu wczorajszym kolejny sparing na sztucznym boisku w Woli Rzędzińskiej. Kontynuujemy tym samym przygotowania do niezwykle ważnej rundy wiosennej rozgrywek 4 ligi MZPN.

Tym razem przeciwnikiem „Jaskółek” była drużyna Legionu Pilzno, występująca na tym samym poziomie rozgrywek ligi podkarpackiej. Sparing zakończył się remisem 1:1, a rozegraliśmy go w 2 różnych zestawieniach. Każdy z zawodników biało – niebieskich otrzymał w tym meczu po 45 minut, wyjątkiem był dłużej grający Henry Mabassa, który nie brał udziału w ostatnich sparingach. Bramkę dla ZKS Unia Tarnów zdobył Paweł Węgrzyn.

I połowa (0:1): Lisak – Malisz, Mabassa, Oszust – Lopes, Nowak, Ostrowski, Adamski – zawodnik testowany, Popiela, Wardzała

II połowa (1:0): Nowak – Węgrzyn, Mabassa, Matyjewicz – Nytko, Krauze, Orlik, Miłkowski – Biały, Kieroński, Starzyk

Mecz z Pilznem kończy mikrocykl doskonalący grę naszego zespołu w fazie przejścia z obrony do ataku. Pomimo tego, że przeciwnik głównie bronił się na własnej połowie, to nieliczne momenty przejścia wykorzystaliśmy bardzo dobrze. Od poniedziałku wchodzimy w kluczowy okres przygotowania i chcemy ten czas maksymalnie wykorzystać. – powiedział po meczu trener Daniel Bartkowski

Najbliższy tydzień to także czas w którym czeka nas wzmożony ruch w zakresie wzmocnień naszej drużyny. W treningach będzie uczestniczyć pięciu testowanych zawodników, a kolejny mecz kontrolny z drużyną Karpaty Krosno rozegramy już w najbliższy piątek.