Skip to main content

W 31 kolejce III ligi piłki nożnej, zawodnicy Unii Tarnów udają się na stadion w Krasnem, gdzie zagrają z rzeszowską Koroną. Przed startem rundy wiosennej sobotni mecz zapowiadał się na jeden z hitowych dla tarnowskich kibiców, bowiem za przygotowanie Koroniarzy do walki o utrzymanie odpowiedzialna była dwójka byłych trenerów Unii. Niestety po długiej serii porażek i zdobyciu zaledwie 1 punktu, kierownictwo klubu naszych dzisiejszych rywali straciło zaufanie do pracy wykonanej przez wspomnianą dwójkę i tym samym ciekawy kontekst pojedynku przestał istnieć.  


Korona wiosną zwyciężyła tylko raz, w ostatniej kolejce z Wólczanką Wólka Pełkińska. Aż dziewięć razy musiała uznać wyższość rywali (Podhale Nowy Targ, Chełmianka Chełm, ŁKS Łagów, Cracovia II, Orlęta Radzyń Podlaski, Siarka Tarnobrzeg, Sokół Sieniawa, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Czarni Połaniec) oraz dwukrotnie remisowała (Podlasie Biała Podlaska, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski). W rozegranych w tym sezonie spotkaniach zdobyła łącznie 26 punktów (tylko 5 w rundzie wiosennej) na co składa się 6 wygranych, 8 remisów i 16 porażek. Najbliższy rywal Jaskółek zajmuje aktualnie 16 miejsce w tabeli co na ten moment powoduje spadek tej drużyny do 4 ligi.

Drużyna Unii Tarnów wiosną zdobyła 17 oczek na co złożyły się 5 zwycięstw (Podhale Nowy Targ, Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wólczanka Wółka Pełkińska) oraz cztery remisy (ŁKS Łagów, Orlęta Radzyń Podlaski, Czarni Połaniec, Wisłoka Dębica). Jaskółki mogą pochwalić się zdobyczą 42 punktów w sezonie przy bilansie 10 zwycięstw, 12 remisów i 8 porażek, co daje aktualnie 9 miejsce w lidze. Jesienny mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem „Jaskółek” 3:1.

Jedziemy do zespołu który, nie rozgrywa dobrej rundy, ale ma w swoich szeregach ciekawych piłkarzy. Zespół gospodarzy walczy o życie i na pewno nastawiamy się na ciężki mecz. My natomiast będziemy chcieli realizować swoje zadania  na których skupiliśmy się w mikrocyklu. – powiedział trener Radosław Jacek.

Początek spotkania w sobotę 28 maja na Stadionie w Krasnem o godzinie 17:00.

#WspierajSwójLokalnyKlub