Skip to main content

Unia Tarnów odniosła cenne zwycięstwo nad Chełmianką wynikiem 2:1, inaugurując wiosnę spektakularnym występem.


Chełmianka jako pierwsza wpisała się na listę strzelców w tym meczu, gdy Bartłomiej Korbecki już w 10. minucie rozpoczął sezon od gola dla drużyny gospodarzy. Jednak odpowiedź Unii była natychmiastowa – Szymon Mida w 28. minucie wyrównał po ładnej akcji, co zapewniło emocje już na początku spotkania.

Druga połowa przyniosła kolejne emocje. W 67. minucie to Witalij Tkaczuk zdobył drugą bramkę dla Unii, wykorzystując rzut rożny i umieszczając piłkę w bramce rywali. Pomimo zmian wprowadzonych przez trenera Chełmianki, Unia utrzymała prowadzenie i nawet czerwona kartka dla Dawida Sojdy w 88. minucie nie zachwiała dominacji Unii na boisku.

Dodatkowo, warto zauważyć, że Unia Tarnów może być dumna ze swojej młodej drużyny, opartej głównie na zawodnikach z naszego regionu. Klub skupia także utalentowanych uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, co podkreśla zaangażowanie klubu w rozwój lokalnego talentu piłkarskiego. To doskonały przykład synergii między sportem a edukacją, który nie tylko umożliwia młodym zawodnikom rozwój swoich umiejętności piłkarskich, ale także promuje wartości takie jak determinacja, praca zespołowa i dążenie do sukcesu. Dzięki temu Unia Tarnów nie tylko odnosi sportowe zwycięstwa, ale także pełni istotną rolę w kształtowaniu przyszłości lokalnego sportu i społeczności.

Następny mecz Unii Tarnów odbędzie się w Tarnowie a rywalem młodych “Jaskółek” będzie wicelider Avia Świdnik.

CHEŁMIANKA CHEŁM – ZKS UNIA TARNÓW 1:2 (1:1)

Bramki:

  • Chełmianka: Korbecki (10)
  • Unia Tarnów: Mida (28), Tkachuk (67)

Składy:

  • Chełmianka: Grzywaczewski, Nowak, Stępień, Pendel, Płocki, Bednara, Pek, Korbecki, Kobiałka, Karbownik, Knap
  • Unia Tarnów: Hamulewicz, Adamski, Baran, Nowakowski, Soprych, Tkachuk, Wardzała, Sojda, Bator, Gut, Mida

Żółte kartki:

  • Chełmianka: Płocki, Kobiałka
  • Unia Tarnów: Wardzała, Nowakowski, Adamski

Czerwona kartka:

  • Unia Tarnów: Sojda (88 min)

Sędziował: Jarosław Pych (Dębica)

foto:  www.dziennikwschodni.pl