Skip to main content

Zwycięstwo w spotkaniu z drużyną Okocimskiego Brzesko przypieczętowało Mistrzostwo Ligi Małopolskiej dla naszych trampkarzy! W środę odbędzie się mecz barażowy o awans do CLJ!

 

Mecz z Brzeskiem to pełna dominacja naszego zespołu. Gratuluję Chłopakom tego zwycięstwa, ich determinacji, konsekwencji i umiejętnej realizacji założeń taktycznych. Naprawdę cieszę się, że mogę pracować z tak świadomymi zawodnikami, którzy z treningu na trening podnoszą swoje umiejętności. Na wynik sportowy pracuje się cały sezon i my swoją ciężka pracą na to mistrzostwo zasłużyliśmy. Uważam, że nawet punkty, które straciliśmy w trakcie sezonu pozytywnie wpływały na rozwój drużyny, ale też spowodowały, że mecz z Okocimskim był meczem o mistrzostwo. Tym bardziej się cieszę, że mimo dużej wagi spotkania chłopaki stanęli na wysokości zadania udowadniając, że są najlepszą drużyną ligi wojewódzkiej.

Warto wspomnieć, że nasza zwycięska drużyna w obecnym kształcie uformowała się ponad 2 lata temu, a osiągnięty sukces sportowy  jest wynikiem pozytywnych zmian jakie dokonano wówczas w  Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów i zakończono współpracę ze Szkołą Podstawową nr 20. Chłopcy są bowiem pierwszym rocznikiem jaki dołączył do powstałej w 2018 roku Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, która we współpracy ze Zespołem Szkół ogólnokształcącym Nr 1 stworzyła zupełnie nową jakość szkolenia i edukacji dla młodych sportowców, udowadniając, że wysoki poziom nauczania nie wyklucza wysokiego poziomu sportowego. Warto także dodać, że Akademia Piłkarska ZKS Unia Tarnów jest jedyną w naszym mieście akademią piłkarską posiadającą Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cierpliwość i profesjonalna ciężka codzienna praca. Te czynniki są fundamentem tego ogromnego sukcesu naszych zawodników, warto bowiem wspomnieć, że jeszcze żaden tarnowski klub nie zdobył mistrzostwa Małopolski uprawniającego go do stoczenia barażu o CLJ. Tworząc 2,5 roku temu tą drużynę powiedziałem trenerom, że przy skupieniu się na rozwoju indywidualnym zawodników, w ciągu 3 lat powinniśmy być gotowi, aby zwyciężyć drużynowo w Małopolsce i spróbować wejść do CLJ. Udało się pół roku wcześniej, co na pewno cieszy. Aby wykonać kolejny krok czyli skutecznie  rywalizować na poziomie CLJ musimy zrealizować inne założenie; a mianowicie skupić wszystkich najlepszych zawodników z Tarnowa i okolic w naszym klubie w każdym roczniku. Powiat tarnowski obfituje bowiem w bardzo dobrych zawodników, tylko są oni zbyt rozproszeni po różnych klubach. Jeżeli najbardziej rokujących w regionie zawodników wyszkolimy w Unii Tarnów, to o skuteczną rywalizację na poziomie centralnym jestem spokojny. Proponujemy aktualnie najlepsze warunki do rozwoju w regionie, posiadamy Złoty Certyfikat PZPN, wiemy jak pracować z zawodnikami aby osiągnąć ich sukces indywidualny i w dłuższej perspektywie również drużynowy. Po stronie zawodnika musi być tylko chęć do ciężkiej praca na treningach i właśnie na takich, gotowych na sukces młodych piłkarzy, czekamy w naszej akademii – powiedział po meczu Tomasz Matyjewicz Prezes Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów

ZKS Unia Tarnów 3:0 Okocimski Brzesko

Skład: J.Mazurkiewicz, Konieczny, Zbierzkowski, Wójcik, Musiał, Dzióbak, Solarz, Bober, Hajdo, Jasiak, Szarek, Kantor, Padło, M.Różycki, N.Mazurkiewicz, Woloszczuk, Ponikiewski, Mróz

Bramki: Zbierzkowski, Solarz, Szarek