Skip to main content

W ubiegłą sobotę zawodnicy Unii Tarnów z rocznika 2008 zainaugurowali ligowe zmagania.

Do Tarnowa przyjechał zespół MSP Bochnia, który nastawił się jedynie na bronienie wyniku, sporadycznie przekraczając linię środkową boiska. Ogromną dominację na boisku, a także dużą liczbę sytuacji bramkowych, Jaskółki zamieniły na 3 punkty, strzelając dwie bramki w drugiej połowie pojedynku. Autorami trafień był Wojciech Danek, który otrzymał prostopadłe podanie od Jakuba Bartyzela, a także wspomniany Bartyzel, który wykorzystał dobre, precyzyjne podanie Sabata.

Po meczu I Ligi, na boisku pojawiły się zespoły Unii Tarnów i Koszyc Wielkich. Podopieczni Łukasza Tarkowskiego od pierwszych minut pokazali ofensywną grę, która mogła się podobać.

Mecz toczył się w szybkim tempie, pomimo upału. Nie brakowało zwrotów akcji, lecz to nasi zawodnicy stworzyli sobie wiele sytuacji strzeleckich, z których jedną wykorzystał Hubert Budzik. W starciu z zawodnikami z rocznika 2008 radzili sobie świetnie, wypracowując wiele okazji bramkowych, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1-0.

Po wolnej niedzieli i poniedziałkowym treningu, we wtorek dwa zespoły Unii, złożone z zawodników z roczników 2008-2009 oraz 2009-2011, udały się do Barcic, by zmierzyć się z Koroną Kielce 2009, która przebywa w tej małopolskiej miejscowości na obozie letnim. Warto podkreślić, że nasze zespoły otrzymał zaproszenie od sztabu szkoleniowego Korony i pokazał, że w pełni na nie zasłużyły. Zaprezentowały otwartą i kreatywną grę, nie bojąc się utrzymywać przy piłce i budować akcje od własnej bramki, mimo ciągłego wywierania presji przez zespół z Kielc. Trenerzy Unii i Korony, uznali samo spotkanie za bardzo wartościowy sprawdzian, ponieważ wygrane w obu spotkaniach, mimo kilku strzelonych bramek, nie przyszły naszym rywalom łatwo. Oprócz dużego poświęcenia i zaangażowania w grę, na rozgrywanych równocześnie boiskach, zobaczyć można było dużą ilość sytuacji strzeleckich, z których tylko jedną udało zamienić się na bramkę. Zespół Korony, który składał się z zawodników z rocznika 2009, to zwycięzca Świętokrzyskiej Ligi Młodzików, w której mierzył się z zawodnikami o rok starszymi od siebie. Poza tym sukcesem, odnotował także wygraną w międzynarodowym turnieju Sokolik Cup U10, w którym w zeszłym roku pokonali m.in. Borussię Dortmund, Juventus Turyn, Lokomotiv Zagrzeb, Benficę Lizbona czy Rapid Wiedeń. Tym bardziej jestesmy zadowoleni, że młodzi zawodnicy tarnowskiej Unii, przez całe spotkanie nastawieni byli na ofensywną grę i walkę o każdą piłkę i nie tracili chęci do gry mimo straty kilku bramek po pięknych strzałach z dystansu. Należy mocno podkreślić, że w kadrze ,,Jaskółek” na co dzień trenują i grają w meczach, także wyróżniający się chłopcy z roczników 2010 i 2011, którzy bardzo dobrze odnajdują się w rywalizacji z 2,3 lata starszymi kolegami !

Podopieczni Sebastiana Grenia i Łukasza Tarkowskiego, przygotowują się do spotkań w I oraz II Lidze Młodzików, gdyż Ci pierwsi kolejny pojedynek stoczą już w piątek w Nowym Wiśniczu, gdzie rywalem będzie miejscowa Szreniawa.
Dziękujemy KKP Koronie Kielce za zaproszenie i czekamy na kolejne mecze z równie wymagającymi przeciwnikami.

Skład z MSP Bochnia (I Liga): Biesiada Eryk, Adamski Maciej, Kowal Jakub, Borzęcki Tomasz, Latuszek Paweł, Starzyk Norbert, Sabat Gniewosz, Gałek Bartosz, Pałucki Krzysztof, Danek Wojciech, Bartyzel Jakub, Kotapka Wiktor, Dębowski Wojciech.

Skład z Koszycami Wielkimi (II Liga): Kacper Mucek, Owsianko Jan, Chalcarz Jakub, Budzik Hubert, Wielbłąd Bartosz, Rzepka Maksymilian,Rzepka Filip, Miśkowicz Jonasz, Grzywiński Emanuel, Bryl Oskar, Musiał Szymon, Kasperek Eryk

Skład 1 meczu z Koroną Kielce: Mucek Kacper, Kowal Jakub, Dębowski Wojciech, Kotapka Wiktor, Danek Wojciech, Paprocki Borys, Borzęcki Tomasz, Pałucki Krzysztof, Sabat Gniewosz, Wielbłąd Bartosz, Adamski Maciej, Latuszek Paweł. Bartyzel Jakub;

Skład 2 meczu z Koroną Kielce: Kapustka Kacper, Owsianko Jan, Chalcarz Jakub, Hebda Igor, Budzik Hubert, Wielbłąd Bartosz, Starzyk Norbert, Englart Kamil, Rzepka Maksymilian,Rzepka Filip, Miśkowicz Jonasz, Grzywiński Emanuel, Bryl Oskar, Musiał Szymon