Skip to main content

W 21 kolejce III ligi tarnowianie podejmą na Stadionie Miejskim jednego z głównych kandydatów do awansu ŁKS Probudex Łagów. Będzie to pojedynek dwóch niepokonanych wiosną drużyn.


W zimowym okresie transferowym w zespole z Łagowa doszło do ogromnej rewolucji kadrowej. Drużynę zasiliło aż piętnastu nowych zawodników, a w tym gronie znaleźli się między innymi doświadczony, były reprezentanta Polski Mateusz Zachara, Paweł Lipiec, Szymon Hajduk, Mateusz Mianowany Michał Nowak, czy brat naszego Patryka; Kamil Orlik. Nie dziwi zatem fakt, że oczekiwania w stosunku do zespołu są ogromne, a biorąc pod uwagę to, że w Łagowie budowany jest właśnie nowy stadion, wynik inny niż awans do II ligi na pewno będzie uznany za porażkę.
Nasz dzisiejszy rywal wygrał oba tegoroczne mecze (KSZO, Wółczanaka), zajmując obecnie trzecie miejsce w tabeli z 39 punktami na koncie. Do liderującej Siarki traci zaledwie dwa oczka. ŁKS wygrał 12 z 20 spotkań, wyższość rywala musieli uznać 5 razy, trzykrotnie remisując.

Jeśli chodzi o nasz zespół, to po dwóch zwycięstwach (Podhale, Chełmianka) nastroje w drużynie są znakomite. Zajmujemy aktualnie 8 miejsce ze zdobyczą 31 punktów przy bilansie 8 zwycięstw, 7 remisów, 5 porażek. Do lidera brakuje nam 10 oczek, a dystans do dzisiejszego rywala wynosi 8 punktów.
Jedyny oficjalny mecz pomiędzy Łagowem i Unią miał miejsce w rundzie jesiennej i zakończył się zwycięstwem Jaskółek 5:3. Nikt nie obrazi się za powtórkę wyniku i emocji jakie dostarczyły oba zespoły w tym pojedynku.

Kolejny ciężki przeciwnik przed nami. Zespół po ostatnich zwycięstwach nabrał pewności siebie i z wiarą w końcowy sukces przystąpimy do tego meczu. Chcemy sprawić kolejną niespodziankę. Sytuacja kadrowa jest dobra, a zawodnicy, którzy znaleźli się w meczowej “18” gotowi na ciężki bój. Mam nadzieję, że po końcowym gwizdku kibice zgromadzeni w Jaskółczym gnieździe będą zadowoleni z piłkarzy Unii Tarnów. – powiedział trener Radosław Jacek

Początek spotkania przy Zbylitowskiej 3 o godzinie 14:00. Transmisja z meczu dostępna będzie pod linkiem https://polsport.live/uniatarnow/transmisja/986/unia-tarnow-lks-lagow
Przypominamy jednocześnie, że w dniu dzisiejszym dostępny będzie bilet okolicznościowy ,który będzie uprawniał do wejścia na 2 imprezy sportowe:

– godzina 14:00 3 Liga Polska: ZKS Unia Tarnów – ŁKS Łagów – Stadion Miejski
– godzina 16:15 PGNiG Superliga: Grupa Azoty Unia Tarnów – Górnik Zabrze – Arena Jaskółka

Na oba wydarzenia wejdziecie na podstawie jednego biletu, który będzie do nabycia w kasie Stadionu Miejskiego w Tarnowie od godziny 13:00. Aby wejść na mecz szczypiornistów należy pokazać bilet okolicznościowy w kasie Areny Jaskółka i otrzymacie Państwo numerowaną miejscówkę.

Dochód ze sprzedaży biletu okolicznościowego w całości zasili akcje Jaskółki dla Ukrainy http://smstarnow.pl/jaskolki-dla-ukrainy-kalendarium/