Skip to main content

Wierchy przystępując do wczorajszego pojedynku miały jeszcze matematyczne szanse na zwycięstwo w lidze. Aby po środowej kolejce zachować taki stan rzeczy, punkty musiały pogubić Maniowy i Poprad, a przyjezdni musieli wywieźć zwycięstwo z “Jaskółczego Gniazda. O ile Muszyna i Poprad zagrał pod Rabkę, to tarnowianie nie okazali się ani trochę gościnni, wybijając kolejnej drużynie z głowy, jakiekolwiek mrzonki o wygraniu ligi w tym sezonie.

Pierwszy „gong” w postaci bramki nasi rywale zaliczyli już w 1 minucie. Kapitan Jaskółek, Łukasz Popiela, który powrócił do wybornej dyspozycji strzeleckiej rozpoczął dzisiejszy marsz po trzy punkt szybko zdobytą bramką. Radość nie trwała jednak długo bo już 2 minuty później Wierchy odgryzły się swoim trafieniem. Nie podcięło to jednak skrzydeł “Jaskółkom”, które raz po raz tworzyły sobie kolejne okazje na strzelenie gola. Brakowało jednak skuteczności; poprzeczka, słupek, niemiłosiernie obijany kolejnymi strzałami bramkarz rywali…nic nie chciało wpaść do siatki. Aż przyszła 40 minuta gdy Popiela zdobywa swoją drugą tego dnia bramkę, a następnie 44 minuta w której Putin nie daje szans na obronę. Bezpieczne 3:1 po pierwszych 45 minutach i dobre wieści z Muszyny powodują spore zadowolenie na twarzach tarnowskiej publiczności.

Po przerwie obraz gry nie ulega zbytniej zmianie. Zaciekle atakujemy, a bramki zdobyte przez Białego w 65 i Nowaka w 87 minucie są potwierdzeniem naszej dominacji na boisku. Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu biało niebieskich, napawa sporym optymizmem przed zbliżającym się wielkimi krokami finałem sezonu. Środa była też dla nas szczęśliwa za sprawą postawy drużyny Bruk Betu Nieciecza, która zremisowała z „siedzącym nam na plecach” Popradem Muszyna. Ten wynik sprawił, że już w najbliższą sobotę na boisku w Woli Rzędzińskiej możemy przypieczętować trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze i przystąpić do operacji „Baraże 2021”.

“Gratuluje naszym zawodnikom zwycięstwa i stylu w jakim został on osiągnięty. 90 strzelonych bramek w sezonie na pewno robi wrażenie i wygląda na to, że biało niebieska maszyna zwłaszcza w ofensywie pracuje już na właściwych obrotach. Gratuluję również 250 występu w trykocie Unii Tarnów Łukaszowi Lisakowi, który na pewno jest bardzo mocnym punktem naszego zespołu. Wszystko układa się póki co po naszej myśli, mocno wierzymy wszyscy w klubie, że tak będzie aż do 29 czerwca.   – powiedział po meczu Prezes Zarządu Artur Szklarz.

ZKS Unia Tarnów – Wierchy Rabka Zdrój 5:1 (3:1)
1:0 Łukasz Popiela 1′
2:0 Łukasz Popiela 40′
3:0 Victor Putin 44′
4:0 Artur Biały 65′
5:0 Mateusz Nowak 87′

Skład: Lisak – Mabassa, Kokoszka, Malisz – Węgrzyn, Orlik, Wardzała, Nytko – Putin, Popiela, Biały
Zagrali także: Lopes, Ostrowski, Dubas, Adamski, Nowak