Skip to main content

W sobotę 1 października o godzinie 13:00 rozegrane zostanie spotkanie na stadionie przy ulicy Zbylitowskiej 3 pomiędzy Unią Tarnów a Wisłoką Dębica. Piłkarze Jaskółek w tym sezonie nie wygrali jeszcze “domowego” spotkania. Czy inaczej będzie tym razem? Na to wszyscy liczymy!


Jaskółki wracają po ponad trzech miesiącach do swojego domu i od razu przyjdzie im rozegrać najważniejszy mecz tej rundy. Do Tarnowa zawita drużyna z Dębicy – Wisłoka. Piłkarze gości aktualnie zajmują 13 miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Ich bilans bramkowy na tę chwilę wynosi 15-16. Unia jest jedno miejsce tuż za Wisłoką, a na swoim koncie zgromadziła 9 punktów.
Derby regionu tarnowskiego odbywały się  nawet na II-ligowym szczeblu. Tak było w sezonie 1976/77, kiedy to raz wygrywała Unia, raz Wisłoka, różnicą jednej bramki. Zacięte pojedynki były także po awansie Unii w 1994 roku. W Tarnowie padł wynik remisowy 2-2, na wyjeździe Uniści zwyciężyli 2-0. W tym wieku w lidze rywalizowaliśmy jedynie w trzech sezonach. W minionym dwukrotnie padł remis. To pokazuje jak wyrównana jest to rywalizacja.
Po dwóch wygranych, niestety ostatnie dwa spotkania Jaskółek nie poszły po myśli trenera Radosława Jacka. Przegraliśmy “u siebie” z Chełmianką 0-6, następnie w wyjazdowym meczu również ponieśliśmy porażkę 7-0 z drużyną z Krakowa – Wieczystą. Drużyna Wisłoki natomiast przegrała na wyjeździe 2-1 z Cracovią II, ale u siebie zdołali już wygrać 4-3 z KS Wiązownicą, tym samym wyprzedzając Jaskółki w tabeli.
Cieszymy się, że w 10 kolejce wracamy na stadion w Mościcach. Sytuacja w jakiej po ostatnich wysokich porażkach znalazła się drużyna nie jest łatwa, dlatego każdy aspekt, który może wpływać na morale drużyny będzie bardzo istotny. W następnych 8 kolejkach będziemy robić wszystko,aby zespół mógł dawać opór rywalom i przede wszystkim był wstanie punktować nie patrząc na zespół z którym przyjdzie się nam mierzyć. W sobotę czeka nas prestiżowe spotkanie z sąsiadem w tabeli i mocno wierzę, że zespół wykona tytaniczną pracę, żeby pozostawić po sobie bardzo dobre wrażenie i uzyskać komplet punktów przy Zbylitowskiej 3 – powiedział trener Radosław Jacek

Bilety dostępne będą w dniu meczu w cenie 20 zł, które będzie można zakupić przy wejściu na stadion od strony dworca PKP. Dzieci do 12 roku życia wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do Jaskółczego Gniazda, by wspólnym, głośnym dopingiem poprowadzić piłkarzy do zwycięstwa, które jest nam tak bardzo potrzebne i pozwoli wyprzedzić w tabeli piłkarzy z Dębicy.