Skip to main content

Po dwóch pewnych wygranych na inaugurację rozgrywek bez utraty bramki, dość niespodziewanie przegrywamy na własnym stadionie w meczu przeciwko Glinikowi.

Niemrawa pierwsza połowa meczu w wykonaniu naszej drużyny, przy jednoczesnym wykorzystaniu jedynej bramkowej sytuacji przez drużynę z Gorlic spowodowała, że po pierwszych 45 minutach przegrywaliśmy jedną bramką. Po przerwie gra naszych zawodników uległa poprawie, ale niestety niefrasobliwość bloku defensywnego bezlitośnie została wykorzystana przez przyjezdnych i w 53 minucie goście podwyższają na 2:0 . Dwie minuty później na murawie pojawiają się Ostrowski i Nytko, co wnosi sporo ożywienia w poczynania Jaskółek i przywraca nadzieję w końcowy sukces w tym meczu. Niestety, pomimo kilku dobrze zapowiadających się akcji, to Glinik znów wykorzystuje „co jego” i w 70 minucie na tablicy wyników pojawia się wynik 0:3. Honorowa bramka Łukasza Popieli nie zmieniła już losów tego spotkania i po 3 kolejce tracimy pozycje lidera naszej grupy.

Warto wspomnieć, iż w 68 minucie w naszej drużynie zadebiutował portugalski zawodnik Tiago Lopes (ostatnio Clube Futebol Benfica), który związał się z naszą drużyną na najbliższy sezon. W kolejnych meczach do dyspozycji trenera powinni być już także kolejni pozyskani w trwającym okienku transferowym piłkarze; obrońca Henry Mabassa (Clapton FC) oraz napastnik Toumani Sidibe (Cirencester Town FC).

Nie poznawałem dziś naszej drużyny, ilość indywidualnych błędów jakie się nam przytrafiły jest nieakceptowalna. Wyciągamy odpowiednie wnioski z tej porażki i przygotowujemy się już do meczu w Drwini. Cały czas jesteśmy na etapie wzmacniania zespołu, bo choć udało się zatrzymać większość piłkarzy z zeszłego sezonu i pozyskać 4 nowych zawodników, to chcąc realnie uczestniczyć w walce o III ligę, potrzebujemy jeszcze co najmniej jednego wzmocnienia w tym okienku transferowym, oraz 2-3 wzmocnień w okienku zimowym. Ten plan realizujemy.

ZKS Unia Tarnów – Glinik Gorlice 1:3 (0-1)

Bramki :
Daniel Kmak 20’, 0-1
Konrad Grela 53’, 0-2
Piotr Martuszewski 70’, 0-3
Łukasz Popiela 74’, 1-3

Skład: Lisak – Oszust, Malisz (68′ Lopes), Węgrzyn, Adamski, (75′ Miłkowski), Orlik, Nowak (55′ Nytko), Popiela, Starzyk (55′ Ostrowski), Biały, Tyrka (68′ Wardzała).

Żółte kartki: Tyrka, Popiela