Skip to main content

Wtorkowy sparing Jaskółek z Wieczystą był ostatnią prostą przed rozegraniem spotkań barażowych. Goście zwyciężyli 3:1.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym rezultatem. Dopiero kolejne 45 minut rozwiązało worek z bramkami. Wynik spotkania w 47 minucie sparingu otworzył Artur Biały.

 Drużyna Wieczystej postawiła jednak Jaskółkom wysoko poprzeczkę. Dzięki trafieniom Sławomira Peszko oraz Patryka Zielińskiego odniosła pewne zwycięstwo w sparingu.

Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego nie odpuszczali jednak i cały czas szukali sytuacji, które mogłyby odwrócić losy spotkania. Po akcji Szymona Adamskiego strzał na bramkę rywali oddał Kacper Nytko. Piłka jednak odbiła się od słupka.

“Mecz potraktowaliśmy wyjątkowo treningowo. Testowaliśmy bardzo dużo młodych zawodników i euforia trenera Cecherza jest wyjątkowo nieadekwatna do gry jego zespołu. Czekamy na baraże i czujemy już zmęczenie fizyczne i psychiczne tym przedłużającym się okresem przygotowawczym. Zapewniam jednak, że w barażach damy z siebie wszystko, na przekór związkowi i wszystkim, którzy są negatywnie do nas nastawieni. Ruszamy na wojnę!” – zakończył szkoleniowiec Unii Tarnów Daniel Bartkowski.

Unia Tarnów – Wieczysta Kraków 1:3 (0:0)
1:0 Biały (47’), 1:1  Zieliński (54’),  1:2 Peszko  (57’), 1:3 Zieliński (63’),

Składy wyjściowe:
Unia: Lisak – Matyjewicz, Zając, Węgrzyn, Miłkowski – Nowak, Orlik, Tyrka, Wardzała, Popiela – Starzyk.
Wieczysta: Miśkiewicz – Kura, Jurkowski, Jampich, Frańczak – Pieras, Gawędzki, Smuczyński, Zieliński, Kumah – Pachowicz.