Skip to main content

W sobotę futsaliści Unii Tarnów podejmą u siebie Stal Mielec. Jeżeli wygramy, wskoczymy na podium!

Mało jest beniaminków, którzy w wyższej lidze występują z takim powodzeniem jak nasi futsaliści. Unia zajmuje 4. pozycję z trzema zwycięstwami, trzema remisami i zaledwie jedną porażką na koncie. To naprawdę niezły wynik, tym bardziej, że już w sobotę możemy wskoczyć na podium tabeli I ligi!

Co prawda Górnik Polkowice wygrał wszystkie mecze i jest poza zasięgiem, ale do 2. i 3. miejsca tracimy odpowiednio dwa i jedno “oczko”. Co najlepsze – Sośnica Gliwice i Heiro Rzeszów – zmierzą się ze sobą w tej kolejce w Gliwicach. Najlepszym możliwym rezultatem dla Jaskółek byłby oczywiście remis w tym starciu. Tak czy inaczej, jeżeli wygramy z przedostatnią Stalą Mielec – wskoczymy przynajmniej na 3. pozycję w tabeli, mijając jeden z wyżej wymienionych zespołów.

Jak wyżej wspomniałem, Stal Mielec radzi sobie w I lidze bardzo słabo. 7 meczów – 6 porażek i 1 zwycięstwo z… ostatnim w tabeli Profi-Sport Duda Gałów w stosunku 9:7, na inaugurację rozgrywek. Reszta meczów to porażki m.in. 3:8 z AZS-em UMCS Lublin, 5:9 z Sośnicą Gliwice czy też dość wstydliwa 6:17 z Gwiazdą Ruda Śląska. Ich bilans bramek to 36-60. Stal jest więc zdecydowanie do ogrania.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 19 w hali PWSZ. Niestety, odbędzie się bez udziału publiczności.