Skip to main content

Już jutro o godzinie 13:00 w ramach 15 kolejki III ligi zmierzymy się z Avią Świdnik. Będzie to kolejny mecz z zespołem zajmującym miejsce w tabeli sąsiadujące z naszą drużyną, mającym jednocześnie aspiracje związane z awansem do ligi wyższej.

Avia od lat jest bardzo stabilnym zespołem. Utworzony w 1952 roku klub grał na boiskach 2 ligi przez 21 sezonów, a w obecnej 3 lidze ma najdłuższy 16 letni staż. W aktualnych rozgrywkach nasz najbliższy przeciwnik gra w kratkę i zwycięstwa przeplata porażkami mając ich na koncie równo po 6, a swój dorobek punktowy dopełniają dwoma remisami. Drużyna naszych przeciwników raczej unika rewolucji kadrowych, a niekwestionowaną gwiazdą zespołu jest 39-letni Wojciech Białek, który pomimo zacnego już wieku, wciąż potrafi znaleźć drogę do bramki rywala. W zeszłym sezonie był drugim najlepszym strzelcem całej ligi z 25 trafieniami i również te rozgrywki może zaliczyć do udanych mając na koncie już 8 bramek i 3 asysty. Do kluczowych zawodników należą także mający na ten moment najwięcej rozegranych minut pomocnik Pawel Uliczny (1 gol), 28 letni obrońca Rafal Kursa z 3 trafieniami na koncie oraz również nie najmłodszy 33-letni pomocnik Kamil Oziemczuk (2 gole)

Po czterech meczach bez porażki i tylko dwóch straconych w nich golach, nastroje w naszej drużynie całkiem dobre. Do składu wraca dwóch z trójki „wielkich nieobecnych” z ostatniego pojedynku z Koroną Rzeszów. Czwartek znów był dniem wolnym od treningu dla większości zawodników, gdyż wzięli w nim udział tylko zawodnicy młodzieżowi, co na pewno pomoże w świeżości naszej drużyny. Tydzień bez kontuzji podniósł morale biało niebieskiej ekipy oraz zwiększył rywalizację o skład, co zawsze ma swoje pozytywne konsekwencje.

„W dobrych nastrojach wybieramy się do Świdnika, gdzie niewątpliwie czeka nas ciężkie spotkanie. Kadra meczowa na pewno wzbogaciła się o dwóch wartościowych zawodników, którzy pomogą nam w realizacji swoich celów na ten mecz. Pewność siebie w drużynie jest duża, ale nie może być inaczej kiedy nasza seria bez porażki wydłużyła się do 4 spotkań. Dobra rywalizacją o miejsce w składzie zdecydowanie ułatwiła przygotowania do najbliższego meczu. Mam nadzieję, że do Tarnowa przywieziemy komplet punktów” – powiedział na koniec tygodnia trener Radosław Jacek.

Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00, a miejscem spotkania będzie Stadion Miejski w Świdniku przy ulicy Sportowej 2.