Skip to main content

Awans do Ligi Mistrzów rocznika 2011 w turnieju Bielik Cup.

W zeszły weekend chłopcy z rocznika 2011 udali się do Krakowa, gdzie  rozegrali łącznie 13 spotkań w turnieju Bielik Cup. Wszystkie z 16  zespołów, występujących w turnieju, zaprezentowało wysoki i wyrównany  poziom. Pierwszego dnia, Jaskółki podejmowały Stal Rzeszów, AP Reissa  Kościan, Sporting Wrocław, Bumerang Wrocław, RAP Radomsko, Borek Kraków,  a podsumowaniem bardzo dobrej gry i zaangażowania chłopców, był awans do  niedzielnej Ligi Mistrzów, w której zmierzyli się z pozostałymi ośmioma  najlepszymi zespołami: Wisła Kraków, Polonia Środa Wielkopolska,  Akademia Futbolu z Głową, Football Project Kęty oraz ponownie Stal  Rzeszów, Bumerang Wrocław, RAP Radomsko. W obu dniach zawodnicy z Tarnowa, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, prezentując odważną  grę i chęć strzelania bramek. Był to dobry sprawdzian przed rozgrywanym  w najbliższy weekend Cutline Cup w Szalowej, gdzie rywalami naszej  drużyny będą m.in. Górnik Zabrze, Karpaty Krosno czy Hutnik Kraków.

Skład: Kolak Jakub, Rzepka Filip, Rybski Karol, Michałek Miłosz, Szlachta  Kornel, Michałek Miłosz, Michalski Eryk, Fasula Nataniel, Tylko Jan,  Grzenia Filip, Imioło Michał.

Trener Sebastian Greń: ,,Chłopcy zmierzyli się z bardzo mocnymi  zespołami, z którymi rozegrali bardzo wyrównane spotkania, zdobywając  wiele widowiskowych bramek. Ważne, że w każdym ze spotkań, do ostatniej  sekundy grali z pełnym zaangażowaniem, kilkukrotnie odwracając na swoją  korzyść losy spotkania. Dla mnie, jako trenera, turniej był możliwością  zweryfikowania umiejętności indywidualnych i grupowych chłopców, na tle  zawodników z różnych rejonów Polski. Turniej sprawił chłopcom wiele  radości, gdyż każdy z nich zanotował na swoim koncie wiele pięknych bramek czy asyst.”