Skip to main content

W sobotę w hali TOSiR na Krupniczej 8A w Tarnowie odbył się pierwszy z cykli turniejów szkoleniowych dla najmłodszych adeptów piłki nożnej z cyklu Jaskółka Cup pod patronatem klubu Sportowego oraz Zespołu Szkół Sportowych ZKS UNIA Tarnów. Na parkiecie łącznie pojawiło się ponad 300 dzieciaków z klubów partnerskich z Tarnowa i okolic jak również drużyny z Gorlic, Dębicy i z Biecza. Młodzi piłkarze zostali podzieleni na 3 kategorie : Bambini , Skrzat oraz Żak.

Jako pierwsi do sportowych emocji ruszyli najmłodsi czyli dziewczynki i chłopcy z roczników 2016/17 strzelając niekiedy swoje pierwsze GOLE w piłkarskiej przygodzie na oficjalnym turnieju! Kilka godzin później na parkiecie pojawiły nieco starsze SKRZACIKI, które zdobywały mnóstwo bramek okazując przy tym mnóstwo radości i prezentując efektowne cieszynki. Na koniec turniejowej soboty podziwialiśmy najstarszych czyli dziewczynki i chłopców z kategorii ŻAK. Tutaj oprócz świetnej zabawy można było zauważyć już niekiedy składnie przeprowadzone akcje i jeszcze więcej goli – czyli tego co dzieci lubią najbardziej. Każdy uczestnik oczywiście dostał pamiątkowy medal oraz dyplom, który na pewno przez długi czas przypominał będzie o sportowych przeżyciach.

Dziękujemy za przybycie drużynom:

Westovii , Orlika Dębno, Metalu Tarnów, Zostań Piłkarzem Bochnia, Aserek Gorlice, Wierzchosławice, Koszyce Wielkie, Radłovii, Elity Brzesko, Wisłoki Dębica, Podhalanina Biecza a także naszym małym jaskółeczkom , które tego dnia latały bardzo wysoko.

Warto zaznaczyć , że piłka nożna była tego dnia tylko jedną z atrakcji ponieważ na dzieciaki czekało mnóstwo konkursów, gier i zabaw np. strzelanie z łuku do celu, wyścigi w kaczych łapakach oraz konkurencje sprawnościowe. Prawdziwym hitem jednak była możliwość wspinania się na profesjonalnej ściance wspinaczkowej pod okiem trenera kadry Polski we wspinaczce sportowej pana Marcina Bibro, który tego dnia miał chyba więcej pracy niż sami organizatorzy turnieju.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich trenerów , rodziców oraz przede wszystkim dla Was drogie dzieci, do zobaczenia już niebawem!

Relacja z klubu Westovia –> http://westovia.pl/szesc-druzyn-w-jednym-turnieju/?fbclid=IwAR1VBW0yIYOdWTTGbYMyQSJQwzpHCO0lb3Re0z7txqcKOxP-NnOI-Bb1PXs