Skip to main content

Dominik Wardzała podpisał kontrakt na kolejny rok z naszym klubem. Zawodnik skończył właśnie wiek młodzieżowca, miał kilka propozycji z innych klubów, ale ostatecznie w rozegranych sparingach przekonał do siebie szkoleniowca Jaskółek i zdecydował się na pozostanie w Unii Tarnów. 

Wychowanek z krwi i kości, właśnie na takich chłopaków chcemy stawiać w najbliższych latach i na nich chcemy budować plany awansu. Dominik jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. W zeszłym sezonie grywał na dość odległych od siebie pozycjach 10 i 6, a mimo to, na obu wyglądał bardzo dobrze. Liczymy wszyscy w klubie, że w nadchodzącym sezonie rozwinie się jeszcze bardziej – powiedział po podpisaniu umowy Prezes Zarządu Artur Szklarz.

Dominik Wardzała od początku swojej kariery związany jest z Unią Tarnów. To tutaj stawiał pierwsze piłkarskie kroki, to także tutaj zaliczył swój pierwszy debiut w seniorskiej piłce. W nadchodzącym sezonie przymierzany jest na pozycję środkowego pomocnika, gdzie wspólnie z posiadającymi aktualne kontrakty rówieśnikami Patrykiem Orlikiem i Kacprem Ostrowskim, ma stworzyć serce 3 ligowego zespołu. Popularny “Żelek” od dwóch lat związany jest także z klubową sekcją futsalu i był jednym z kluczowych zawodników, którzy walnie przyczynili się do awansu naszej drużyny do I ligi PLF w sezonie 2019/2020.

Cieszę się z podpisanej umowy i cieszę się, że zostaje w Tarnowie. Ostatnie dwa lata to pasmo awansów w moim wykonaniu i po cichu liczę na to, że podtrzymam tę passę również w nadchodzącym sezonie – dodał Dominik Wardzała.