Skip to main content

Sześć punktów w dwóch spotkaniach z AP Profi Zielonka oraz derbowym pojedynku z Tarnovią Tarnów dopisali do swojego konta juniorzy starsi Unii Tarnów.

Unia Tarnów – AP Profi Zielonka 5 : 4 ( 1 : 1 )
Bramki:  Gabriel Kieroński 3x – 32 min rzut karny , 53 min , 63 min ( asysta Pilus Bartłomiej ), Jaśkiewicz Filip 2 x – 57 min ( asysta Bryl Jakub) , 60 min

Skład:
Wojtar Igor – Matyjewicz Wiktor , Wójcikowski Jakub , Świątek Piotr – Czech Filip ( Łazarz Szymon 80 min ) , Pilus Bartłomiej ( Jękosz Paweł 68 min ) Suchowski Patryk ( Bis Bartosz 54 min ) , Dubas Igor – Kieroński Gabriel ( Sułek Marcin 81 min ) , Jaśkiewicz Filip ( Trzpis Jakub 83 min ) , Bryl Jakub ( Bednarz Mateusz 60 min )

Chcieliśmy odnieść zwycięstwo w meczu u siebie, żeby 3 pkt wywalczone w ostatnim meczu na wyjeździe nie straciły swojego wymiaru. Udało nam się to zrealizować, choć pierwszą połowę zagraliśmy dosyć ospale przegrywając 1-0 i dopiero tuż przed przerwa zdążyliśmy doprowadzić do remisu. Po przerwie ruszyliśmy z dużym zaangażowaniem i chęcią wygrania rywalizacji i po 20 min drugiej polowy prowadziliśmy już 5 : 1. Za wcześnie uwierzyliśmy jednak, że mecz już się skończył, co nas mogło mocno skarcić i stworzyliśmy sobie niepotrzebną nerwową sytuacje w końcówce meczu.

Tarnovia Tarnów – Unia Tarnów 0 : 1 ( 0 : 1 )
Bramki: 32 min – Matyjewicz Wiktor ( asysta Jakub Bryl )

Skład: Marek Tomasz –Wójcikowski Jakub, Matyjewicz Wiktor, Świątek Piotr – Miłkowski Michał ( 73 min Jękosz Paweł ), Pilus Bartłomiej, Suchowski Patryk ( Bis Bartosz 61 min ) , Dubas Igor ( Sułek Marcin 82 min ) – Kieroński Gabriel , Jaśkiewicz Filip ( Bednarz Mateusz 64 min ) , Bryl Jakub ( Czech Filip 53 min )

 

Nie było to najlepsze widowisko piłkarskie, ale mecze derbowe już takie są, niezależnie od tego czy grają seniorzy czy juniorzy. Wiedzieliśmy ze stałe fragmenty gry będą miały duże znaczenie i na to byliśmy przygotowani. Po jednym z nich po bramce głową zdobytą przez Wiktora Matyjewicza wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu. Był to trudny tydzień w przeciągu 7 dni rozegraliśmy trzy ciężkie mecze w tym dwa mecze derbowe na wyjeździe z Termaliką i Tarnovia , zdobyliśmy komplet punktów co było dla nas bardzo ważne. Najbliższy tydzień musimy mocno przepracować, aby w pełni gotowi przystąpić do rywalizacji w kolejnych spotkaniach.