Skip to main content

Bardzo wysokim zwycięstwem Jaskółek zakończył się dzisiejszy pojedynek IV Ligowy z Barciczanką Barcice. Iście hokejowy wynik 9:1, w pełni oddaje to co działo się na boisku przy Zbylitowskiej 3.

Dominacja naszej drużyny w tym meczu ani na chwile nie podlegała najmniejszej dyskusji. Wprawdzie w 15 minucie po bardzo dobrze wykonanym rzucie wolnym Barciczanka niespodziewanie objęła prowadzenie, ale należy to uznać za wypadek przy pracy. Nasz zespół pracował bowiem w tym meczu jak dobrze naoliwiona maszyna i raz po raz tworzyliśmy sobie doskonałe okazje do strzelenia bramki. Tylko przez sporą nieskuteczność naszych zawodników, na przerwę schodziliśmy z niewielką przewagą jednej bramki. To co wydarzyło się jednak w drugiej połowie spotkania, dostarczyło nielicznie zgromadzonej na trybunach publiczności, bardzo wiele radości. Ilość sytuacji podbramkowych wystarczyłaby na obdzielenie kilku meczów, a urody niektórych bramek nie powstydziłyby się najlepsze ligi świata. Zwycięstwo naszej drużyny w takich rozmiarach, pozwala wierzyć, że niedawny kryzys formy mamy już daleko za sobą.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w naszej drużynie „zadebiutował” dziś bardzo doświadczony zawodnik. Wojciech Krauze – nowy/stary zawodnik Jaskółek, reprezentował nasz klub w latach 2000-2003, ma także na swoim koncie występy w ekstraklasie, a przez ostatnie lata kontynuował swoją karierę na boiskach klubów niemieckich. Jest to swoisty podwójny transfer, ponieważ Pan Wojciech dołączył również do grona trenerów klubowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a wiec również nasi najmłodsi zawodnicy będą mogli czerpać z jego ogromnego boiskowego doświadczenia.

Zaczęło się opornie, skończyło efektownie. Przeciwnik źle rozłożył akcenty motoryczne i w drugiej połowie nie miał już atutów. Dodatkowo, zmiennicy jeszcze bardziej napędzali  nasze ataki i stąd taki wynik. – powiedział po meczu trener Daniel Bartkowski

ZKS Unia Tarnów – Barciczanka Barcice 9:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Marek Maślejak ’14, 1:1 Orlik ’24, 2:1 Kantor ’34 samob., 3:1 Biały ’51, 4:1 Lopes ’68, 5:1 Lopes ’74, 6:1 Wardzała ’82, 7:1 Biały ’84, 8:1 Biały ’85, 9:1 Biały ’86.

Skład Unii:  Tomasz Marek – Paweł Węgrzyn, Henry Mabassa, Jacek Malisz – Tiago Lopes, Kacper Ostrowski (’65 Mateusz Nowak), Orlik Patryk (‘75 Wojciech Krauze), Szymon Adamski (’65 Kacper Nytko) – Maksymilian Starzyk (’70 Dominik Wardzała), Łukasz Popiela (’67 Kamil Tyrka), Artur Biały

Sędziował: Waldemar Pyznar (Gorlice).

Żółte kartki: Lopes – B. Dudek, Miechurski, Michalik, T. Tokarczyk.