Skip to main content

Kolejnym klubem, który dołączył do programu Kluby Partnerskie Unia Tarnów została Elita Brzesko. Jest to poszerzenie współpracy, gdyż już dziś w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego uczy się kilku zawodników, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w szkółce piłkarskiej prowadzonej przez Jana Chrabąszcza. Bliska współpraca z regionalnymi ośrodkami sportowymi ma na celu zbudowanie w naszym mieście silnego ośrodka piłkarskiego osiągającego sukcesy na poziomie centralnym zarówno w piłce młodzieżowej jak i seniorskiej. 

„Bardzo się cieszę z faktu podpisania umowy partnerskiej z Unią Tarnów. Ta współpraca tak naprawdę trwa już od kilku lat, a dziś została uściślona. Dlaczego Unia Tarnów? Myślę że ludzie którzy tworzą ten klub zapewniają wysoką jakość szkolenia dzieci i młodzieży, myślę również, że baza sportowa tego klubu jeżeli chodzi o nasz region jest na bardzo dobrym poziomie, ciągle jest wzbogacana i rozwija się.  Bardzo ważnym elementem tej układanki jest fakt, że klub ma swoją Szkołę Mistrzostwa Sportowego w której ważny jest zarówno sportowy rozwój indywidualny i drużynowy, a przede wszystkim rozwój edukacyjny każdego ucznia”  – powiedział założyciel Elity Brzesko; Jan Chrabąszcz.

Elita Brzesko jest już trzecim podmiotem, który dołączył do programu w ciągu ostatnich 2 tygodni, a jednocześnie pierwszym spoza granic naszego miasta. Projekt zatacza więc coraz szersze kręgi, a prowadzone rozmowy i planowane już kolejne ich finalizacje sprawią, że pod skrzydłami Unii z Tarnowa znajdzie się wkrótce kilka tysięcy młodych adeptów piłki nożnej z naszego regionu. Na efekty tego przedsięwzięcia przyjdzie nam oczywiście poczekać kilka lat, ale twórcy programu mocno wierzą, że przyniesie on wymierne korzyści wszystkim jego uczestnikom

„Elita jest bardzo cennym partnerem dla naszej Akademii, ponieważ zawodnicy którzy trafiają do naszego SMSu z tej szkółki, wyróżniają się bardzo dobrym przygotowaniem technicznym i od pierwszych dni pobytu u nas stają się ważnymi postaciami drużyn Unii Tarnów. Potwierdza to bardzo dobrą pracę wykonywaną tam we wczesnych etapach szkolenia. Wiem także, że dwóch chłopców, którzy 3 lata temu dołączyli do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, a swoją drogę rozpoczynali właśnie w Elicie Brzesko, jest aktualnie obserwowanych przez szkoleniowców naszej pierwszej drużyny.  Jestem więc przekonany, że praca w ramach wspólnego programu szkolenia nadzorowana przez nasz klub, przyczyni się do “dopieszczenia” właściwych wzorców szkolenia już dziś działających w tym klubie – powiedział po podpisaniu umowy Tomasz Matyjewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów

Przypominamy jednocześnie o trwającym naborze do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów na rok szkolny 2020/2021. Wszystkie informacje w tym zakresie znajdują się na stronie smstarnow.pl.