Skip to main content

Tarnowskie Jaskółki pewnie pokonały w 4. rundzie Pucharu Polski Ciężkowiankę Ciężkowice aż 13:0. 7 bramek dla Unii strzelili Biały i Nowak.

Spotkanie od początku było prowadzone pod dyktando Jaskółek. Choć pierwszą bramkę Biały zdobył dopiero w 10. minucie gry to kilka bramek mogło, a wręcz powinno paść już wcześniej. Gospodarze środowego meczu nie mieli zbyt wielu argumentów, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Jeśli już kogoś można wyróżnić to chyba bramkarza Ciężkowianki, choć trudno to przechodzi przez zęby, gdy ostateczny wynik spotkania jest tak wysoki.

Mimo wszystko, gdyby nie jego udane interwencje to mecz mógłby skończyć się o wiele wyższym wynikiem. Tak czy inaczej, Unia stanęła na wysokości zadania, a martwić może jedynie fakt urazu Miłkowskiego, którego nabawił się jeszcze przed przerwą. Jaskółki do 45 minuty zdołały wbić rywalowi 8 bramek. 4 trafienia zaliczył Biały, który zszedł w przerwie, 2 Adamski, po jednym dołożyli Wardzała i Starzyk.

W drugiej połowie, mecz również toczył się pod nasze dyktando i udało się trafić rywalowi jeszcze 5 bramek. Tylko czy aż pięć bramek – pozostawiam to do waszej interpretacji. Po przerwie hat-trickiem popisał się Mateusz Nowak, a po jednym golu dołożyli Popiela i Nytko.

Skład: Marek – Oszust, Mabassa (65′ Orlik), Matyjewicz – Miłkowski (35′ Lopes), Nowak, Krauze, Adamski (45′ Nytko)- Wardzała (65′ Ostrowski), Biały(45′ Popiela), Starzyk

A oto wszystkie 13 bramek ze środowego spotkania przeciwko Ciężkowiance.