Skip to main content

Bardzo udanie rozpoczynają sezon 2021/2022 zawodnicy tarnowskiej Unii. W każdym z trzech dotychczas rozegranych spotkań zanotowali wygraną.

W niedzielne popołudnie Jaskółki zmierzyły się przed własną publicznością z drużyną Gwiazda Ruda Śląska. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-Niebieskich 3:2. Tarnowianie bardzo udanie rozpoczęli spotkanie. Wynik meczu otworzył w 4 minucie doskonale dysponowany tego dnia Wojciech Przybył. Na 2:0 podwyższył zaledwie 2 minuty później Konrad Stańczyk. Gospodarze ciągle szukali sposobności, aby zwiększyć przewagę nad ekipą Gwiazdy, co udało się Wojciechowi Przybyłowi, który w 12 minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców dając Jaskółkom prowadzenie w stosunku 3:0. Zawodnicy z Rudy Śląskiej jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy zdobyli kontaktowego gola.

W drugiej połowie goście ruszyli do ataku. W 27 minucie bramkę dla Gwiazdy zdobył grający z numerem czwartym Jakub Grzybowski. Przewaga Biało-Niebieskich stopniała do jednej bramki, a grę obu drużyn wkradło się sporo zamieszania, ponieważ końcowy rezultat pozostawał sprawą otwartą.

 

Dzięki pełnej mobilizacji i bardzo dobrej postawie w obronie Jaskółki zwyciężyły w meczu 3:2 i dopisały do swojego konta trzecie zwycięstwo z rzędu.

 

“Wygrywamy kolejne spotkanie, dzięki czemu przedłużamy nasza serię zwycięstw i mamy komplet punktów po trzech meczach. Mecz ułożył się dla nas idealnie, w pierwszej połowie wygrywaliśmy już 3:0, a mogliśmy dużo więcej. Niestety w końcówce pierwszej połowy wpadła bramka, która wpłynęła na nasza grę i nie posiadaliśmy już tak znaczącej przewagi. Druga połowa to wysoki pressing drużyny gości, z którym myślę radziliśmy sobie w nienajgorszy sposób i posiadaliśmy okazje, aby podwyższyć wynik i „zamknąć mecz”, niestety to się nie udało ale najważniejsze jest to ze dociągnęliśmy wynik do końca i wyszliśmy z tej potyczki zwycięsko. Myślę, że kibice obecni na trybunach dostali solidna dawkę emocji, czym zostali zachęceni do obecności na kolejnych meczach” – podsumował spotkanie Wojciech Przybył.

“Cieszy kolejne zwycięstwo i trzy punkty zdobyte przed własną publicznością, która tak licznie się dzisiaj zgromadziła. Co do samego meczu to pierwsza połowa w naszym wykonaniu była naprawdę dobra i mieliśmy pełną kontrolę nad tym spotkaniem. W drugiej połowie po szybko straconej drugiej bramce drużyna z Rudy Śląskiej złapała drugi oddech, co wprowadziło trochę nerwowej gry w nasze szeregi. Szkoda kilku naprawdę dobrych sytuacji, które mieliśmy bo mecz mogliśmy już dużo wcześniej rozstrzygnąć na swoją korzyść. Nie mniej jednak najważniejsze, że cały mecz kończy się wynikiem 3:2 dla naszego zespołu i z kompletem punktów mamy drugą lokatę w tabeli. Dziękujemy kibicom,  że tak licznie zgromadzili się dzisiaj na naszym meczu, bardzo miło grać przy pełnych trybunach” – dodał Konrad Fryś.

Za tydzień tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z  Heiro Rzeszów.

Unia Tarnów – Gwiazda Ruda Śląska 3:2
Bramki:
Przybył x2, Stańczyk.

Skład: Wałach – Przybył, Grzesiak, Mroczka, Podobiński, Strzelecki, Fryś,Waryłkiewicz, Ślęczka,Stańczyk, Adamski, Wardzała, Chudyba, Sojda.

Sędziował: Łukasz Szczołko, Lublin.