Skip to main content

Za nami XII kolejka zmagań w 3 Lidze. Piłkarze Unii Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Wólczanki Wólka Pełkińska.

Podopieczni trenera Radosława Jacka odnieśli znaczące zwycięstwo nad swoimi rywalami, pokonując Wólczankę 3:0. Szkoleniowiec Jaskółek nie krył zadowolenia z postawy swoich piłkarzy.

“Bardzo cieszymy się z 3 punktów i realizacji planu w 100 procentach. Dzisiaj widziałem zespół, który mocno walczy o swoje małe cele na to spotkanie. Dobra kontrola meczu mojej drużyny, poprzez dobre stosowanie pressingu w obronie wysokiej. Osobiście jestem zadowolony, bo widzę postęp zespołu w fazie przejścia z ataku do obrony, poprzez dobrą, szybką reakcję i ewentualne zejście pod piłkę dużej ilości zawodników. Mimo kiepskiego boiska pokazaliśmy dzisiaj dużo atutów w fazie ataku, co niewątpliwie cechuje nas w większości spotkań” – powiedział po meczu trener Radosław Jacek.

Wynik spotkania w 35 minucie meczu otwarł Artur Biały, dzięki czemu do szatni na przerwę Biało-Niebiescy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Już na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Gabriel Kieroński.

“Bardzo cieszymy się z tak pewnej wygranej, bo taki cel założyliśmy sobie przed meczem i go zrealizowaliśmy. Na zwycięstwo pracowała cała drużyna. Trzeba podkreślić dobrą postawę w obronie, ponieważ w końcu zagraliśmy na zero z tyłu. Mam nadzieję, że to wysokie zwycięstwo nas mocno podbuduje i za tydzień również sięgniemy po trzy punkty”– dodał Gabriel Kieroński.

O ostatecznym wymiarze wygranej zadecydował gol Maksymiliana Starzyka w doliczonym czasie gry.

“Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu co przełożyło się na wysoką wygraną oraz upragnione, drugie czyste konto w tym sezonie. Cieszy mnie dobry występ z mojej strony oraz strzelona bramka w końcówce meczu”– powiedział po wygranej Maksymilian Starzyk.

 

 

Wólczanka Wólka Pełkińska – ZKS Unia Tarnów  0:3
Bramki: Biały 35′, Kieroński 51′, Starzyk 92′

 

Unia: Zając – Węgrzyn, Biały, Adamski(85’Sojda), Putin(70’Orlik), Kajpust, Matyjewicz(35’Starzyk), Nytko(70’Sierczyński), Jacak, Kokoszka, Kieroński(85’Suchowski).

Żółta kartka: Węgrzyn

Sędziował: Michał Wasil, Lublin.