Skip to main content

W sobotni wieczór zawodnicy tarnowskiej Unii rywalizowali z ekipą Luxiona AZS UMCS Lublin.

Po zaciętym pojedynku trzy punkty jadą do Tarnowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jaskółek 3:4. Bramki dla Biało-Niebieskich zdobyli: Przybył(6′), Waryłkiewicz (28′), Grzesiak (28′), Ślęczka (32′).

“Po wygranej w pierwszej kolejce z GKS Futsal Tychy chcieliśmy po raz kolejny sięgnąć po pełną pule punktów. Zdawaliśmy sobie sprawę jakim potencjałem dysponujemy i że wygrana w Lublinie jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Myślę, że przez cały mecz to my byliśmy stroną dominującą mimo wyniku na “styku”, przy lepszej skuteczności wynik powinien być bardziej okazały, lecz nie ma co wybrzydzać i trzeba cieszyć się z wygranej z dalekiego wyjazdu na terenie na którym zawsze gra się ciężko. Już myślimy nad kolejnym meczem z Gwiazdą Ruda Śląska, na który już dzisiaj serdecznie zapraszam kibiców” – powiedział po meczu Wojciech Przybył.

“Bardzo  cieszy nas wyjazdowe zwycięstwo w drugiej kolejce tym bardziej z tak niewygodnym przeciwnikiem. W meczu obie drużyny miały swoje okazje do strzelania bramek jednak z przebiegu całego meczu myślę, że mieliśmy mecz pod kontrola. Cieszą nas tym bardziej 3 pkt, które przywieźliśmy do Tarnowa gdyż pojechaliśmy okrojonym składem bez kilku mocnych zawodników. Mimo tego zespół pokazał prawdziwy charakter i dobra grę. Mieliśmy weekend żeby odpocząć, naładować baterie i od wtorku trenujemy już tyko myślą o kolejnym meczu na własnej hali, na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców jako naszego szóstego zawodnika!” –  dodaje Konrad Podobiński.

Luxioma AZS UMCS Lublin – ZKS Unia Tarnów 3:4

ZKS Unia Tarnów: Wałach – Przybył, Grzesiak, Mroczka, Podobiński, Fryś, Waryłkiewicz, Ślęczka, Świderski.