Skip to main content

Za nami XI kolejka zmagań w 3 Lidze. Piłkarze Unii Tarnów rywalizowali z KSZO Ostrowiec przy Z3.

Po raz kolejny ostatnie minuty spotkania przyniosły kibicom zgromadzonym przy Zbylitowskiej 3 wiele emocji. Mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla Jaskółek zdobył w 93 minucie Maksymilian Starzyk.

“Remis wywalczony w doliczonym czasie gry zamazuje obraz meczu. Mocno niemrawy początek gry zdecydowanie utrudnił nam dalszą część spotkania. Uważam natomiast, że od 15 minuty wybiliśmy wszystkie argumenty drużynie KSZO i nadawaliśmy ton grze. Szczególnie w drugiej połowie zamknęliśmy gości na ich połowie tworząc kilka groźnych sytuacji. Musi cieszyć fakt, że Unia nie poddaje się do samego końca, a taka postawa będzie zawsze ceniona przez kibiców. Teraz czeka nas szybka regeneracja i kolejne cele przed naszą drużyną. Dzisiaj mocno zależało nam na zwycięstwie oraz tym, aby wesprzeć w ciężkim okresie naszego zawodnika Michała Miłkowskiego, który w poniedziałek przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Cała Unia zawsze razem” – powiedział po meczu trener Radosław Jacek.

“Uważam, że z perspektywy całego spotkania byliśmy drużyną lepszą nie tylko optycznie, ale również wykreowaliśmy zdecydowanie więcej w polu karnym gości. Niestety spotkanie ustawiła bramka stracona w pierwszych minutach spotkania. Musieliśmy gonić rywala. Szkoda, że nie udało się wyrównać wcześniej, a śmiem twierdzić, że 3 punkty zostałyby w Tarnowie”– powiedział po meczu Paweł Węgrzyn.

 

 

ZKS Unia Tarnów  – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Bramki: Gruchała-Węsierski 4′, Maksymilian Starzyk 90+3′

KSZO: Sylwestrzak –  Camargo, Majda, Kuzior(46’Dereń), Brągiel, Głaz, Gałecki, Nawrot, Szela, Gruchała-Węsierski(25’Żurek).

Unia: Zając – Węgrzyn, Biały, Putin, Sojda(69’Adamski), Kajpust, Matyjewicz, Jacak(86’Ostrowski), Kokoszka, Sierczyński(46’Nytko), Kieroński(69’Starzyk).

Żółte kartki: Putin, Biały, Kuzior, Brągiel, Matyjewicz, Lipiec.

Sędziował: Jakub Borkowski, Tychy.