Skip to main content

Po krótkiej przerwie, 16 stycznia wracamy na pierwszoligowe parkiety 1 ligi PLF. Rundę rewanżową zaczynamy meczem w Tychach z przeciwnikiem, którego pokonaliśmy w Tarnowie 6:3.

GKS Tychy zajmuje aktualnie 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów i ustępuje nam tylko jedną pozycją i dwoma punktami. Na spotkanie z Tychami jedziemy jednak bez czterech istotnych zawodników. Wojtek Przybył strzelec 9 bramek w pierwszej rundzie, w zimowym okienku transferowym przeniósł się do lidera rozgrywek z Bochni i walczy o awans do Ekstraklasy. Pozostali nieobecni to Dominik Wardzała (4 bramki), Szymon Adamski (2 bramki) oraz Dawid Sojda (4 bramki), intensywnie przygotowują się do startu trzeciej ligi i ze względu na priorytety klubu na chwilę obecną nie mogą być brani pod uwagę przy ustalaniu składu. W przerwie między rozgrywkami dołączyli do nas Albert Stolarz Metal Tarnów i młodziutki Sebastian Koza z Westovii. Ponadto w kręgu zainteresowań sztabu trenerskiego w którego skład wchodzą Jakub Drwal, Mariusz Babiarz, Sylwiusz Sojda i Konrad Stańczyk, znajduje się Szczepan Baran z Tuchovii oraz kilku młodych zawodników z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.

Przed rundą rewanżową 1 ligi futsalu nastąpiły drobne zmiany w funkcjonowaniu tej sekcji. Zawodnicy pierwszej drużyny Unii nie będą mogli łączyć swojej aktywności sportowej z grą w futsal, aby minimalizować ryzyko kontuzji czynnikami wykraczającymi poza piłkę nożną. Inną, stałą zmianą jaką realizujemy to wprowadzanie do składu młodych zawodników z Tarnowa. Jako pierwszy do drużyny został dołączony zawodnik Westovii, która jest naszym klubem partnerskim, a w kolejnym etapie chcemy, aby na zapleczu futsalowej ekstraklasy występowali również wychowankowie Unii i uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Plan jest taki, by podobnie jak w przypadku pierwszej drużyny, było to miejsce, gdzie młodzi tarnowianie szkoleni w naszym klubie będą mieli szanse pokazać się „światu”. Dlatego też już tej zimy w mikrocykl treningowy drużyn młodzieżowych wpleciona została jednostka futsalowa i jestem przekonany, że niebawem młodzieżowcy jaskółek zadebiutują na pierwszoligowych parkietach – powiedział tuż przed startem rozgrywek dyrektor akademii Tomasz Matyjewicz.